Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2024-04-18 >>>

 

Felietonik Marcina Z. Brody

 

Nawigacja

2024-04-19  

|<<

   

 >>|

2024-04-18  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2024-04-17  

|<<

     

 

Data publikacji: 2024-04-18

Dz.U. nr: 5972

Uczył Marcin Marcina

(Fiat, Google, KNF, LinkedIn, Lloyd's, Rankomat, UFG, Uniqa)

Trochę już lat temu zdarzyło mi się spędzać wakacje u babci. Potwierdzenie zdjęciowe z kultowego lata '72 załączam niżej. Również jako dowód, że już za młodu nasiąkałem rozsądnym podejściem do bezpieczeństwa. Gaśnic wtedy na wsiach nie bywało, ale drabina, porządne wiadro (na zdjęciu), a i bosak po drugiej stronie płota, zawsze były pod ręką. Gdyby kurnik miał się zapalić. Bo w gaszenie krytej wtedy strzechą stodoły nikt chyba nie wierzył.

Jako miastowy mądrzyłem się przed wszystkimi dzieciakami. Aż Tolek, ojciec moich ówczesnych przyjaciół, generalnie oaza spokoju i cierpliwości anielskiej, miał chyba tego mojego mondrzenia się dość. To był fantastyczny, młody wtedy, rolnik, który woził sąsiadów do kościoła najpierw wozem konnym, a potem już i kultową niebieską nyską. Miał parę w rękach, niesamowity zmysł obserwacji i - kiedy już się odezwał, czego nie robił często, bo zawsze raczej gadała jego niemiła i niemiłosiernie chytra żona - cięty bardzo język.

Nie pamiętam już, czego rzecz dotyczyła dokładnie. Ale Tolek wyjaśnił w paru słowach przed dzieciakami z połowy wsi, jak bardzo się mylę i jak wielkie głupoty opowiadam. Zakończył klasycznym: "Uczył Marcin Marcina, a sam głupi, jak świnia". I poszedł. A ja nie pamiętam nawet, co było dalej. Wiem, że spokorniałem.

Pomny tej lekcji - i wiedząc przede wszystkim, jak pozytywnie na mnie wpłynęła - dziś postaram się zagrać Tolka. Nie tak mocno pewnie. Ale będę orał. Dłuuuugo..

- Marcin Z. Broda, redaktor naczelny

 

Kiedy do jednego z poprzednich moich tekstów szukałem przykładów z ogólnych...

Całość liczy znaków: 21371


ZAMÓW PRENUMERATĘ!!!

 

 

 

Logowanie dla subskrybentów "Dziennika Ubezpieczeniowego"

Prosimy o podanie adresu e-mail, na który przesyłany jest Dziennik Ubezpieczeniowy:

Na podany adres przesłany zostanie specjalny e-mail z "otwierającym" Archiwum Dziennika Ubezpieczeniowego linkiem.

 

Uwaga!

W przypadku spółek, które wykupiły otwartą subskrypcję Dziennika (rozsyłany wewnętrznie lub w intranecie), można wpisać po prostu swój adres email, np: Jan.Kowalski@TwojaFirma.pl.

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.