Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2023-05-04 >>>

 

O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej

 

Nawigacja

2023-05-05  

|<<

   

 >>|

2023-05-04  

<<<

>>>

 >>|

2023-04-28  

|<<

     

 

Data publikacji: 2023-05-04

Dz.U. nr: 5731

Biało-czerwona

(Kantar, MKiDN)

W pierwszych dniach maja jak zwykle było biało-czerwono i jak już zwykle - z różnych powodów. Nie trzeba sięgać do ustawy, aby wiedzieć, że biało-czerwone barwy są symbolem Rzeczypospolitej, że na fladze państwowej kolory biały i czerwony mają być ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego, że są również ustawowo ustalone natężenia barw i wymiary flagi. Praktyczne wątpliwości pojawiają się, gdy chodzi o układ pionowy, a zwłaszcza pionowe umocowanie biało-czerwonej do wysokiego masztu. W tych przypadkach zdarzają się nieporozumienia, ale coraz rzadziej. Trzeba też odróżniać flagę państwową od flagi państwowej z godłem RP. Podsumowując, z biało-czerwoną symboliką nie ma problemu nawet przedszkolak.

Nie najlepiej wygląda swoboda z jaką barwy biało-czerwone są traktowana na imprezach sportowych. Jednakże to inna atmosfera i emocje, które przeróżne nadużycia barw RP pozwalają - jak się okazuje - usprawiedliwiać.

Ważniejsze, również dydaktycznie, są powody, dla których w maju flaga biało-czerwona jest eksponowana. Skojarzenia i zachowania Kowalskich w wyrażaniu w ten sposób poglądów (chyba politycznych?) bywają bowiem niezwykłe i niejednoznaczne. Samo związane z tym podejście "techniczne", kiedy flagę (też flagi towarzyszące) umieścić i kiedy - zdjąć, wydaje się ciekawe i zastanawiające. Czy były robione badania? Nie ustaliłem. Odwołam się do swojej dość wnikliwej obserwacji uczestniczącej.

- Tadeusz Szumlicz, redaktor naczelny portalu edukacyjnego "Jest ryzyko jest... ubezpieczenie (!?)"

 

Wydaje się, że wszystko rozgrywa się między "naraz" (1 maja, 2 maja i 3...

Całość liczy znaków: 4509


ZAMÓW PRENUMERATĘ!!!

 

 

 

Logowanie dla subskrybentów "Dziennika Ubezpieczeniowego"

Prosimy o podanie adresu e-mail, na który przesyłany jest Dziennik Ubezpieczeniowy:

Na podany adres przesłany zostanie specjalny e-mail z "otwierającym" Archiwum Dziennika Ubezpieczeniowego linkiem.

 

Uwaga!

W przypadku spółek, które wykupiły otwartą subskrypcję Dziennika (rozsyłany wewnętrznie lub w intranecie), można wpisać po prostu swój adres email, np: Jan.Kowalski@TwojaFirma.pl.

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.