Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2022-06-23 >>>

 

O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej

 

Nawigacja

2022-06-24  

|<<

   

 >>|

2022-06-23  

<<<

>>>

 >>|

2022-06-22  

|<<

     

 

Data publikacji: 2022-06-23

Dz.U. nr: 5515

Epigon

(Trasti)

Poprzedni felieton poświęciłem pojęciu innowacji. W uporządkowaniu podejścia do innowacji odwoływałem się do naukowych opisów i wyjaśnień zjawiska innowacji i procesu innowacyjnego, które można znaleźć w dziełach Schumpetera już z początku ubiegłego wieku. Stwierdziłem, niektórym pojęcie innowacji wydaje się znacznie młodsze, gdy myślą o innowacyjności na bieżąco i praktycznie, z bezkrytycznym przekonaniem do niej.

Sugerowałem, że spojrzenie ubezpieczeniowe na innowacje i innowacyjność powinno uwzględniać zarówno aspekt problemowy, jak i aspekt charakteryzujący, w rozumieniu S. Ossowskiego. Aspekt problemowy wymaga bowiem rozważania innowacji z punktu widzenia istotnych cech działalności ubezpieczeniowej. Natomiast aspekt charakteryzujący pozwala przywołać przykłady nie tylko odmiennego traktowania innowacji w zastosowaniu i korzystaniu z ochrony ubezpieczeniowej, ale też umożliwia rozpatrywanie sporów i wykazywanie merytorycznych rozbieżności w poglądach na innowacyjność spostrzeganą w ubezpieczeniowej rzeczywistości. Oba aspekty mają walor edukacyjny, zwłaszcza gdy mówimy o ochronie ubezpieczeniowej, którą chcemy i potrafimy odróżnić od sfery finansów w ogóle. Sugerowałem też, że innowacja i innowacyjność mogą polegać na powrocie do korzeni. Dodam, że problem można też potraktować jako powrót do natury. Można też przedstawiać się jako epigon.

- Tadeusz Szumlicz, redaktor naczelny portalu edukacyjnego "Jest ryzyko... jest ubezpieczenie"

 

W "powrocie do korzeni" czy "powrocie do natury" chodzi o pochodzenie,...

Całość liczy znaków: 4703


ZAMÓW PRENUMERATĘ!!!

 

 

 

Logowanie dla subskrybentów "Dziennika Ubezpieczeniowego"

Prosimy o podanie adresu e-mail, na który przesyłany jest Dziennik Ubezpieczeniowy:

Na podany adres przesłany zostanie specjalny e-mail z "otwierającym" Archiwum Dziennika Ubezpieczeniowego linkiem.

 

Uwaga!

W przypadku spółek, które wykupiły otwartą subskrypcję Dziennika (rozsyłany wewnętrznie lub w intranecie), można wpisać po prostu swój adres email, np: Jan.Kowalski@TwojaFirma.pl.

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.