Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2022-05-24 >>>

 

Ubezpieczenie Szpitalne Grupy LUX MED

 

Nawigacja

2022-05-25  

|<<

   

 >>|

2022-05-24  

<<<

>>>

 >>|

2022-05-23  

|<<

     

 

Data publikacji: 2022-05-24

Dz.U. nr: 5495

Przełomowe Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED - Pełna Opieka już dostępne w sprzedaży brokerskiej

(LUX MED)

W momencie gdy lekarz wypisuje skierowanie na leczenie szpitalne, pacjentom często towarzyszy nie tylko niepokój o własne zdrowie, ale także poczucie zagubienia i duży stres. Czy uda się zorganizować odpowiednie leczenie w krótkim czasie, czy znajdzie się uznany specjalista, który poprowadzi pacjenta, by wrócił do zdrowia, czy ośrodek do którego trafi chory będzie odpowiednio wyposażony i komfortowy - to tylko niektóre pytania, zadawane każdego dnia przez wielu Polaków.

- o rozwiązaniach tego problemu mówi Małgorzata Popławska-Wieczorek, Dyrektor Sprzedaży Brokerskiej w Grupie LUX MED.

 

Grupa LUX MED dostrzegła problem związany z zagubieniem Pacjentów w ścieżce leczenia szpitalnego, a także brakiem dostępności do zabiegów i operacji. Odpowiedzą jest Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED - Pełna Opieka.

Zanim przygotowaliśmy produkt, od kilku lat konsekwentnie budowaliśmy zaplecze medyczne. Dziś jesteśmy liderem nie tylko w zakresie opieki ambulatoryjnej, ale także mamy największą sieć szpitali prywatnych Polsce. Do dyspozycji ubezpieczonych w ramach nowej polisy oddajemy 14 szpitali własnych oraz kilkadziesiąt partnerskich w całym kraju. A to dopiero początek, bo sieć cały czas się rozwija. Obecnie wśród szpitali Grupy LUX MED, w których będzie można zrealizować świadczenia w ramach polisy m.in. są:

  • Wielospecjalistyczny szpital św. Elżbiety w Warszawie - zapewnia kompleksową opiekę wraz z pełną diagnostyką. To wysoko specjalistyczna placówka z 90-letnią historią.
  • Carolina Medical Center w Warszawie - wiodący ośrodek ortopedyczny w Polsce, w którym wykonywane są zabiegi operacyjne z użyciem najnowocześniejszych technologii i metod cenionych na całym świecie.
  • 4 Szpitale LUX MED Onkologia - centra leczenia nowotworów. Szpitale zapewniają kompleksową opiekę: od profilaktyki i diagnostyki, poprzez leczenie, rehabilitację oraz konsultacje specjalistyczne i porady psychologiczne.
  • Szpital Swissmed w Gdańsku - doskonale wyposażony wielospecjalistyczny szpital. Posiada 4 sale operacyjne (w tym sala do cięć cesarskich) oraz 60 łóżek dla Pacjentów. Placówka posiada certyfikat "Szpital bez bólu".
  • Szpital Mavit w Katowicach - szpital oferujący szeroki zakres usług diagnostycznych oraz operacyjnych z zakresu okulistyki, laryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej.

Pacjent ma poczucie pełnej opieki i może skoncentrować się wyłącznie na swoim zdrowiu i powrocie do pełni sił po zabiegu.

Należy podkreślić, że niezależnie od tego, w jakim szpitalu udzielana jest pomoc medyczna, Pacjenci objęci ubezpieczeniem mogą liczyć na opiekę uznanych specjalistów oraz komfortowe warunki szpitalne.

Nowy model koordynacji pacjenta w procesie leczenia szpitalnego

Nowością na rynku medycznym i ubezpieczeniowym jest skoordynowana opieka nad Pacjentem w procesie leczenia. Od pierwszego kontaktu telefonicznego poprzez przedstawienie terminów i miejsc leczenia, pomoc w procesie wyboru oferty hospitalizacji, umówienie wizyt i badań przed zabiegiem aż do koordynacji już na miejscu - w szpitalu w dniu zabiegu. W tym momencie koordynacja z telefonicznej, zamienia w stacjonarną, a opiekę nad Pacjentem przejmuje koordynator szpitalny już przez cały pobyt. Pacjent ma poczucie pełnej opieki i może skoncentrować się wyłącznie na swoim zdrowiu i powrocie do pełni sił po zabiegu. Po wyjściu ze szpitala ma miejsce wizyta kontrolna, zdjęcie szwów lub rehabilitacja. Na tym etapie Pacjent także otrzymuje wsparcie koordynatora, który wskazuje możliwe terminy i umawia na wybrane wizyty lub zabiegi.

Pierwsza polisa w formule all-risk

Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED - Pełna Opieka zapewnia kompleksowe leczenie w ramach specjalizacji medycznych takich jak m.in.: ortopedia, chirurgia ogólna i naczyniowa, neurochirurgia kręgosłupa, onkologia, ginekologia, urologia, kardiologia czy laryngologia. Nie ma listy procedur, jest pełna opieka w ramach wskazanej specjalizacji za wyjątkiem jasno określonego wykluczenia. Dla przykładu: ortopedia: zabiegi operacyjne, w tym endoprotezy i operacyjne materiały zespalające za wyjątkiem wydłużania kończyn i zabiegów osseointegracji. Leczenie w ramach polisy może przebiegać w dwojaki sposób: w trybie planowym (tj. po otrzymaniu niezbędnego skierowania) albo pilnym.

Pacjenci objęci ubezpieczeniem mogą liczyć na opiekę uznanych specjalistów oraz komfortowe warunki szpitalne.

Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED - Pełna Opieka to także:

  • Pilna pomoc w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia 24h/7. Na naszych oddziałach opieki doraźnej, w krótkim czasie mogą zostać przeprowadzone badania zarówno laboratoryjne jak też obrazowe (RTG, USG, TK), co umożliwia lekarzom szybką diagnozę, a jeśli będzie taka potrzeba, to koordynator zorganizuje hospitalizację w trybie pilnym.
  • Kompleksowy zakres związany z porodem: od szkoły rodzenia, przez organizację porodu wraz z indywidualną opieką położnej, aż do opieki lekarskiej neonatologa nad noworodkiem.
  • Dodatkowym atutem ubezpieczenia jest możliwość wykonania szpitalnego przeglądu zdrowia.

Ubezpieczenie oferowane jest w formule stand alone. Umowa na Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED - Pełna Opieka zawsze zawierana jest na podstawie odrębnej umowy.


Przed nami XXIV Kongres Brokerów w Mikołajkach. To świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Ubezpieczenia Szpitalnego LUX MED - Pełna Opieka. 26 maja o godzinie 10:00 zapraszamy na nasz panel oraz na rozmowy w kuluarach. Zarówno Zarząd Grupy LUX MED, jak i zespół współpracujący z Brokerami będą do Państwa dyspozycji.

Małgorzata Popławska-Wieczorek

Dyrektor Sprzedaży Brokerskiej w Grupie LUX MED


Partnerem artykułu jest LUX MED.


Więcej informacji można uzyskać na stronie www.opiekaszpitalna.luxmed.pl oraz mailowo Ubezpiecz.Grupe@luxmed.pl

 

Zobacz firmy: LUX MED

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2022-05-24 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.