Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2022-04-25 >>>

 

AXA Partners

 

Nawigacja

2022-04-26  

|<<

   

 >>|

2022-04-25  

<<<

>>>

 >>|

2022-04-22  

|<<

     

 

Data publikacji: 2022-04-25

Dz.U. nr: 5476

AXA Partners rozwija się w Polsce.
I nie zamierza przestawać

(AXA Partners)

W czerwcu 2022 roku minie 28 lat, od kiedy AXA Partners pojawiła się w Polsce. To spółka z ponad 200-letnią tradycją, o stabilnej pozycji na całym świecie. I zamierza rozwijać się dalej, również na polskim rynku ubezpieczeniowym. Naszą receptą na sukces jest przede wszystkim strategia błyskawicznego dostosowywania się do zmian oraz bardzo zintegrowany, zmotywowany oraz stabilny zespół pracowników.

- Łukasz Hajkowski, dyrektor sprzedaży, country manager w Polsce oraz członek zarządu AXA Partners CEE

 

AXA Partners od 28 lat dynamicznie realizuje swoje własne cele biznesowe i strategię rozwoju w Polsce oraz całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2021 roku AXA Partners CEE osiągnęła ponad 1 mld zł przypisu. Głównymi autorami tego sukcesu są oddziały w Czechach i właśnie w Polsce. Staliśmy się więc wiodącą siłą napędową dla całej grupy. Pojawiające się od jakiegoś czasu plotki o naszym wyjściu z polskiego rynku są więc bezpodstawne...

Strategia sprzedaży

AXA Partners realizuje strategię sprzedaży głównie poprzez kanał B2B. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy wiele modeli biznesowych, które wdrażamy z naszymi partnerami, którzy często nie są klasycznymi dystrybutorami ubezpieczeń. Wielu z nich uzupełnia swoją ofertę podstawową naszymi, wspólnie wypracowanymi ubezpieczeniami. Jesteśmy prekursorem na rynku CEE w tego typu podejściu do biznesu. Naszymi partnerami są liderzy swoich segmentów w sześciu kluczowych branżach:

  • turystycznej,
  • bankowości/ubezpieczeń,
  • zdrowia,
  • sprzedaży detalicznej (w tym e-commerce),
  • telekomunikacji

    oraz

  • w segmencie porównywarek internetowych.

Strategia sprzedażowa AXA Partners zakłada przede wszystkim dynamiczny rozwój nowego biznesu. Nowy biznes to dla nas zarówno nowi partnerzy biznesowi, jak i niemniej ważne nowe produkty ubezpieczeniowe oferowane we współpracy z obecnymi partnerami. W najbliższych latach skoncentrujemy się także na budowie nowych kanałów dystrybucji, m.in. zamierzamy nawiązać współpracę z sektorem multiagencji. Naszym zdaniem tkwi tu wielki potencjał sprzedażowy i promocyjny dla naszych produktów.

Zawsze znajdziemy rozwiązanie

Jedna z naszych klientek uległa poważnemu wypadkowi drogowemu na Madagaskarze. Okazało się, że na wyspie występuje duży problem z pomocą medyczną. Nasze centrum operacyjne zdecydowało o wykorzystaniu samolotu celem transportu pacjentki do szpitala znajdującego się na sąsiedniej wyspie. Aby sprawa nie była zbyt prosta, na miejscu okazało się, że personel medyczny strajkuje i nikt nie był w stanie udzielić klientce natychmiastowej pomocy...

AXA Partners wysłała więc z Polski swojego lekarza, który na miejscu zoperował klientkę. Kilka tygodni później wróciła do pełni sił.

Dla klienta wszystko

AXA Partners to firma, która bardzo poważnie traktuje zobowiązania wobec klientów. Jak sama nazwa wskazuje, stawiamy się dla nich w pozycji partnera. Zmieniamy w ten sposób paradygmat tradycyjnego ubezpieczyciela, z którym klient ma kontakt w momencie podpisania umowy, a później, jeśli "szczęście" dopisze - podczas składania wniosku o wypłatę odszkodowania. Nasza firma organizuje i niesie realną pomoc klientom. A zakres tejże jest olbrzymi. W ubezpieczeniu turystycznym AXA Partners Daleko od domu w wariancie Zdobywca klient ma zagwarantowane pokrycie kosztów medycznych związanych z nagłym zachowaniem czy nieszczęśliwym wypadek aż do 40 mln zł. Jest to najwyższa suma ubezpieczenia dostępna na polskim rynku.

Wykorzystana szansa

Pandemia była okresem bardzo dużej mobilizacji i wytężonych działań we wszystkich obszarach działalności AXA Partners w Polsce. Naszym głównym celem było wsparcie partnerów biznesowych i klientów oraz próba złagodzenia skutków pandemii. Jako jedna z pierwszych firm ubezpieczeniowych w Polsce AXA Partners zareagowała na nowe potrzeby klientów i np. rozszerzyła zakres ochrony w produktach turystycznych i medycznych o ryzyka związane z zachorowaniem na Covid-19. Mogę śmiało stwierdzić, że okres pandemii - pomimo obiektywnych trudności - pozwolił wypracować nam rozwiązania, które przełożyły się na dynamiczny rozwój biznesu, co w efekcie przyniosło nam duże zyski oraz znaczący wzrost świadomości ubezpieczeniowej wśród klientów. Można powiedzieć, że pandemia dała nam pozytywnego biznesowego kopa.

AXA Partners inwestuje w młode firmy o dużym potencjale, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem.

Innowacje i startupy

Od dawna rozwijamy nasz biznes w oparciu o nowoczesne technologie i innowacyjne systemy. Część dostajemy w prezencie od naszych oddziałów z całego świata, a część wdrażamy w oparciu o nasze lokalne, polskie pomysły. Na bieżąco inwestujemy kapitałowo w młode firmy, które mają dla nas duży potencjał, a dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Taka współpraca ma wiele zalet. Wiele się od nich uczymy, m.in. nowego podejścia do współpracy, szybkiego działania i podejmowania decyzji, czy też umiejętności sprawnego reagowania na zmiany rynkowe. W ramach rozwoju biznesu inwestujemy obecnie w startupy działające w obszarze turystyki oraz zdrowia.


AXA Partners to spółka, która rozwija dalej swoją działalność w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej jako niezależny podmiot, pomimo znanej rynkowi transakcji przejęcia pozostałych spółek z grupy AXA w Polsce, w Czechach i na Słowacji. I nie zamierzamy przestawać się rozwijać. Wszelkie pogłoski o wyjściu AXA Partners z Polski są nieprawdziwe.

Łukasz Hajkowski

Dyrektor sprzedaży, country manager w Polsce oraz członek zarządu AXA Partners CEE


Partnerem artykułu jest AXA Partners.

 

Zobacz firmy: AXA Partners

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2022-04-25 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.