Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2022-01-04 >>>

 

Idzie nowe w zdrowotnych

 

Nawigacja

2022-01-05  

|<<

   

 >>|

2022-01-04  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2022-01-03  

|<<

     

 

Data publikacji: 2022-01-04

Dz.U. nr: 5400

2021 - DZIĘKUJEMY.
Tym słowem Laven podsumowuje miniony rok

(AWP, KNF, Laven, Mondial Assistance)

2021 rok był dla Laven niezwykle ważny, przełomowy, ale też pracowity. To właśnie w tym roku, komplementarne polisy zdrowotne ujrzały światło dzienne w Polsce. Co udało się osiągnąć przez 2021 rok?

- Piotr Karda, prezes Laven

 

Laven zrobiło wejście na polski rynek ubezpieczeniowy w maju 2021. Ale co ważne - ogrom pracy został wykonany dużo, dużo wcześniej, bo cały proces od pomysłu do wdrożenia produktu zajął wiele miesięcy.

W ciągu pierwszych miesięcy roku wykonaliśmy ostatnie szlify, tak, aby wprowadzony produkt był bez jakichkolwiek zastrzeżeń. W międzyczasie przeprowadziliśmy setki szkoleń produktowych, rejestracji w KNF i rozmów o współpracy. Zespół Laven powiększył się, ponieważ zaczęło brakować rąk do pracy. Zostaliśmy partnerem akcji Onkoodpowiedzialni, poświęconej edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Nawiązaliśmy współpracę z najlepszymi ośrodkami medycznymi.

Gdyby jednak nie klienci, agenci i brokerzy, nasz produkt by nie istniał.

Co Laven zaoferował klientom?

W 2021 ruszyliśmy ze sprzedażą grupowych ubezpieczeń zdrowotnych Laven. Polisy są dostępne w trzech wariantach i zapewniają dostęp do innowacyjnych metod leczenia przy użyciu technologii medycznych, których koszt wynosi od kilkunastu tysięcy do kilku milionów złotych. Technologie medyczne są zarejestrowane i dopuszczone w Unii Europejskiej i Polsce, ale nie są refundowane w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego NFZ. Technologie medyczne objęte polisą to leki onkologiczne, leki nieonkologiczne, operacje przy użyciu nowoczesnych robotów medycznych, np. robota da Vinci. Polisa zawiera także ubezpieczenia dodatkowe: E-konsultacje, nowoczesne protezy kończyn, także protezy bioniczne oraz Drugą Opinię Medyczną, która w ostatnim czasie została rozszerzona do wersji rodzinnej. Opcja ta jest dostępna dla małżonka lub partnera życiowego osoby ubezpieczonej oraz ich dzieci, aż do ukończenia przez nich 21. roku życia. Co ważne z punktu widzenia klienta, nie ma tu żadnych dodatkowych opłat. Klient opłaca jedynie składkę za swoją polisę.

Gdyby nie klienci, agenci i brokerzy, nasz produkt by nie istniał.

Dostępne warianty zawierają od 37 do 122 technologii medycznych. Ubezpieczenia dodatkowe nie są objęte okresem karencji. Miesięczny koszt to kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Współpraca z agentami i brokerami

Nawiązaliśmy współpracę z ok. 600 agentami i brokerami. Wszystkie osoby mogą liczyć na pełne wsparcie i pomoc z naszej strony.

Udostępniamy bardzo prosty i intuicyjny system sprzedaży. System umożliwia samodzielną kalkulację składki ubezpieczeniowej oraz zarządzanie ofertą ubezpieczeniową. Początkowo cały proces przebiegał w wersji papierowej, co wiązało się z drukowaniem wszystkich dokumentów. Aby ułatwić pracę agentom i brokerom wprowadziliśmy system sprzedaży on-line, który opiera się na dokumentach elektronicznych. Ubezpieczony otrzymuje link spersonalizowanych dokumentów, loguje się do nich za pomocą numeru PESEL i tym samym je podpisuje.

Rok 2021 zamykamy z uśmiechem na twarzach.

Produkt

Cały czas pracujemy nad różnorodnością naszego produktu. Polisa Laven dostępna jest jako ubezpieczenie grupowe. Do standardowej oferty dołączył ostatnio pakiet dla grupy zdefiniowanej. Nasza oferta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale czasem klienci proszą o drobne modyfikacje więc wspólnie z pośrednikami staramy się przygotowywać oferty szyte na miarę. Dzięki elastyczności pozyskaliśmy klientów.

Rok 2021 zamykamy z uśmiechem na twarzach. Spotkaliśmy się z pozytywnym przywitaniem na rynku, a co najważniejsze - polisą Laven zostały objęte pierwsze grupy Klientów. Naszym celem jest poszerzenie grona klientów, aby jak największa liczba Polaków miała dostęp do opieki medycznej na najwyższym poziomie. Ubezpieczenia komplementarne Laven wystartowały dzięki współpracy z AWP oddział w Polsce (Mondial Assistance), mamy nadzieję że najbliższych miesiącach będziemy mogli ogłosić współpracę z kolejnymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.

Na rok 2022 mamy głowy pełne pomysłów i planów, które chcemy zrealizować na 100%.

Piotr Karda

Prezes Laven

 

Linki:  

Zobacz także:

pozostałe teksty z cyklu Idzie nowe w zdrowotnych


Partnerem cyklu jest Laven.

 

Zobacz firmy: AWP, KNF, Laven, Mondial Assistance

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2022-01-04 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.