Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2021-11-03 >>>

 

Grupa MAK: parasol dla każdego

 

Nawigacja

2021-11-04  

|<<

   

 >>|

2021-11-03  

<<<

>>>

 >>|

2021-11-02  

|<<

     

 

Data publikacji: 2021-11-03

Dz.U. nr: 5359

Światowe możliwości, lokalna elastyczność

(MAK, Superpolisa)

Jako Grupa MAK robimy na rynku coś unikalnego. Mamy skalę zbliżoną do największych międzynarodowych grup brokerskich działających w Polsce, ale działamy jak lokalna firma z prywatnym właścicielem. W tym upatrujemy naszą przewagę. Jesteśmy elastyczni, możemy rozwijać szereg projektów i nie jesteśmy przy tym blokowani np. przez decyzje centrali. Nasza filozofia zakłada, że chcemy być aktywni w każdym segmencie rynku. I jesteśmy.

- Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz Grupy MAK

 

Grupa MAK jest największym pośrednikiem ubezpieczeniowym z polskim kapitałem. Naszą ambicją jest, by być także wciąż najszybciej rozwijającym się wśród dużych polskich pośredników. Zachować dynamikę, a nie spocząć na laurach. I wciąż nad tym pracujemy. Rozwijamy się jako grupa w wielu obszarach. I zapewne nie wszyscy na rynku zdają sobie sprawę, w jak wielu.

Dynamika w każdym obszarze

Naszym istotnym wyróżnikiem jest między innymi to, że posiadamy własną spółkę informatyczną - MAK IT. Mniej więcej 4 lata temu, kiedy rozpoczynaliśmy cały projekt, zakładaliśmy, że będziemy mieć jednego porządnego dewelopera i 2-3 pomocników. Dzisiaj w spółce jest już 35 deweloperów. Z jednej strony są to oczywiście ogromne inwestycje finansowe, z drugiej jednak - jestem absolutnie przekonany, że niezbędne. Wiadomo, świat - za sprawą internetu - w ostatnich latach bardzo przyspieszył. W każdym aspekcie. Dlatego narzędzia informatyczne w Grupie MAK są niezwykle istotne i my je dostarczamy. Spółka MAK IT w 90% zajmuje się naszym oprogramowaniem, ale nie tylko. Kończymy właśnie wdrożenie systemu informatycznego dla jednego z zagranicznych ubezpieczycieli.

Ponadto, zapewne mało kto wie, że jako Grupa MAK jesteśmy obecni w 11 krajach poza Polską. W najbliższym czasie w przynajmniej 3 krajach otworzymy własne biura. Wciąż rozwijamy również projekt MGA (Managing General Agent), za który odpowiada Krzysztof Kudelski. Zaczęliśmy ponad 2 lata temu. Nikt nam wówczas nie wróżył większego sukcesu, konkurencja twierdziła, że się nie da. Dziś mamy już cztery działające MGA. I do tej pory nikt inny na rynku - poza nami - na taki projekt się nie zdecydował.

Jesteśmy również prawdopodobnie jedynym polskim brokerem, który realizuje unikalny w skali rynku duży projekt telematyczny, koordynowany przez Przemysława Konopkę. A także jednym z niewielu pośredników, tak szeroko działającym w obszarze likwidacji szkód, z Tomaszem Tarkowskim na czele. Dodatkowo dynamicznie rozwija się spółka MAK Re, która uzupełnia naszą ofertę w zakresie reasekuracji pod kierownictwem Ewy Siniarskiej.

Naszą ambicją jest, by być wciąż najszybciej rozwijającym się wśród dużych polskich pośredników.

W ramach szeroko rozumianego holdingu istnieje także cały obszar ubezpieczeń detalicznych obsługiwany przez multiagencję Superpolisa, którą nadzorują Jakub Nowiński oraz Maciej Przybyszewski. Jest to ponad 3,5 tys. agentów, ponad 100 punktów sprzedaży. Po 7 latach od startu Superpolisa znajduje się w pierwszej trójce największych polskich multiagencji pod względem dynamiki rozwoju.

Jesteśmy dumni, że rozwijamy się dynamicznie w tak wielu obszarach. Nie zamierzamy przestawać. U nas nie ma, że się nie da. Da się! I właśnie to robimy.

Miejsce dla ambitnych

Największe inwestycje, jeśli chodzi o ludzi, autorytety rynkowe, mamy już za sobą - w ostatnim czasie dokonaliśmy weryfikacji kadr. Kompetencyjnie bardzo się wzmocniliśmy. Jesteśmy natomiast zawsze otwarci na każdy kolejny zespół sprzedażowy, bo jako firma mocno stawiamy właśnie na sprzedaż. Nie rozglądamy się jednak po rynku jakoś szczególnie agresywnie, szukamy punktowo konkretnych osób. W organizacji MAK zawsze jest i zawsze będzie miejsce dla ludzi ambitnych, dla ludzi głodnych wiedzy, głodnych sukcesu, którzy chcą się rozwijać. Świadczy o tym fakt, że w ciągu 3 lat potroiliśmy liczbę brokerów (aktualnie w MAK zatrudnionych jest 150 licencjonowanych brokerów). Jesteśmy z tego bardzo dumni. Już teraz widzimy, że nowa krew i nowa energia w zespole potrafi zdziałać cuda, a wyniki szybują. Rok 2021 w stosunku do 2020 realizujemy z dynamiką ponad 134%.

Przeprowadziliśmy z sukcesem już kilkanaście projektów akwizycyjno-sukcesyjnych.

Projekt "Sukcesja"

W Grupie MAK jest również miejsce dla firm, które chciałyby znaleźć się pod parasolem dużego, stabilnego gracza. Pod parasolem dającym poczucie bezpieczeństwa i pewność co do przyszłości. Jako największy pośrednik ubezpieczeniowy z polskim kapitałem bierzemy udział w konsolidacji rynku. Przeprowadziliśmy z sukcesem już kilkanaście projektów akwizycyjno-sukcesyjnych. Jednak nasza wizja jest zupełnie inna od typowych wejść kapitałowych spotykanych obecnie w segmencie pośrednictwa. Prowadzony przez nas projekt "Sukcesja" opiera się na przekonaniu, że należy się uzupełniać, a nie diametralnie, rewolucyjnie zmieniać. Uzupełniać człowieka, jego sukces, jego metody, jego procesy, jego kontakty. I myślę, że jest to coś, co nas na rynku absolutnie wyróżnia.

Więcej o projekcie "Sukcesja" opowiemy niebawem...

Andrzej Wasilewski

Główny akcjonariusz Grupy MAK


Partnerem cyklu jest Grupa MAK.

 

Zobacz firmy: MAK, Superpolisa

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2021-11-03 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.