Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2021-10-25 >>>

 

Idzie nowe w zdrowotnych

 

Nawigacja

2021-10-26  

|<<

   

 >>|

2021-10-25  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2021-10-22  

|<<

     

 

Data publikacji: 2021-10-25

Dz.U. nr: 5353

Co nowego w Laven?

(ANG, Alwis&Secura, EMA, KNF, Laven, Med-Polonia, Ultra Ubezpieczenia, Unilink)

Od lata br. na polskim rynku dostępne są ubezpieczenia komplementarne, dzięki którym pacjentów stać na zapłacenie za drogie leczenie. Laven sprzedaje polisy, które dają dostęp do nierefundowanego leczenia. Pakiety ubezpieczeniowe obejmują nowoczesne technologie medyczne, czyli leki i wyroby medyczne stosowane w określonych wskazaniach, a także dostęp do nowoczesnych protez po amputacji kończyny, w tym także światowej klasy protezy bioniczne. Ubezpieczony ma możliwość skorzystania z E-konsultacji oraz z międzynarodowej konsultacji - Drugiej Opinii Medycznej.

- Krzysztof Powązka, dyrektor sprzedaży, Laven

 

Informacja o nowości w świecie ubezpieczeniowym wzbudziła duże zainteresowanie i ciekawość produktem. Jest to ubezpieczenie uzupełniające, dodatek i wsparcie dla publicznego systemu zdrowia. Co nowego, jakie plany i cele ma firma Laven?

Sieć sprzedaży

Aktywnie prowadzimy budowę sieci sprzedaży polis Laven. Działamy na terenie całego kraju. Docieramy do osób, które specjalizują się w ubezpieczeniach zdrowotnych oraz ubezpieczeniach grupowych. Jest też wielu chętnych, którzy sami się do nas zgłaszają w celu podjęcia współpracy. Osoby te dowiedziały się o produkcie Laven głównie z mediów i uznały, że to strzał w dziesiątkę. Odpowiedź na potrzeby ich Klientów, którzy chcą mieć poczucie bezpieczeństwa w momencie pojawienia się choroby.

Do tej pory 199 Agentów/ OFWCA jest już zarejestrowanych w KNF i ma dostęp do systemu sprzedażowego. Współpracę z nami podjęli najwięksi gracze polskiego rynku ubezpieczeniowego. Podpisaliśmy umowy z 18 multiagencjami, w tym z: Unilink Życie, Ultra Ubezpieczenia, Alwis&Secura i Grupa ANG. Kolejni dwaj duzi gracze czekają na wpis przez KNF.

Po sezonie wakacyjnym, który dobiegł już końca, zainteresowanie rośnie z dnia na dzień. Co najważniejsze, objęliśmy ubezpieczeniem komplementarnym pierwsze grupy klientów.

W przypadku brokerów nawiązaliśmy relację z 315 podmiotami, tym przypadku współpraca jest koordynowana pomiędzy ubezpieczycielem a brokerem, dla którego są przygotowywane oferty.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy ze wszystkimi podmiotami, które nam zaufały. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dołączyć do grona sprzedawców pierwszych w Polsce polis komplementarnych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy ze wszystkimi podmiotami, które nam zaufały.

Wsparcie sprzedaży

W ramach współpracy orgaznizowane są szkolenia zamknięte i warsztaty, nadawany jest dostęp do systemu on-line. W Laven gwarantujemy dostęp do wszelkich materiałów marketingowych. Zapewniamy wsparcie managerów sprzedaży na każdym etapie, w tym także udział w pierwszych spotkaniach z klientami.

O co klienci dopytywali?

Zależy nam na sprawnej obsłudze i zadowoleniu obecnych i przyszłych Ubezpieczonych. Nasi Klienci zasugerowali nam, że warto byłoby wprowadzić elektroniczne deklaracje. Przystąpiliśmy do działania, w wyniku którego dysponujemy deklaracją, która zdecydowanie ułatwia wszelkie prace związane z przystąpieniem do ubezpieczenia. Działa ona w następujący sposób: pracodawca przekazuje listę uczestników do polisy i podstawowymi danymi, na podane adresy e-mail wysyłamy spersonalizowany link do deklaracji, którą następnie uzupełnia i podpisuje każda z osób przystępująca do ubezpieczenia. Gdy lista jest kompletna, sprzedawca zatwierdza polisę. Jest to duże ułatwienie, jeśli chodzi o formalności, redukcję liczby popełnianych błędów i - co ważne - oszczędność papieru i ochronę środowiska.

W najbliższym czasie czeka nas dużo pracy, ale kolejne wyzwania motywują nas do dalszego działania i rozwoju.

Szpitale i technologie medyczne

Podpisaliśmy umowę partnerską z kolejnym szpitalem. Jest to prywatna klinika Med-Polonia w Poznaniu, która znajduje się w czołówce rankingu szpitali na terenie województwa wielkopolskiego. Nowoczesna wielospecjalistyczna placówka, w której pacjenci mogą liczyć na dostęp do innowacyjnych technik leczenia w obrębie różnych dziedzin medycyny.

Prowadzimy prace związane z aktualizacją listy technologii medycznych, która zostanie wdrożona w marcu 2022. Co roku Europejska Agencja Leków (EMA) rejestruje ok. 60 nowych substancji. Są to innowacyjne produkty lecznicze, które są dostępne w Polsce, ale ich proces refundacyjny zazwyczaj trwa bardzo długo. Blisko 3 lata wynosi okres od rejestracji do refundacji innowacyjnej terapii onkologicznej w naszym kraju. My chcemy skrócić ten okres, ułatwić dostęp Polakom do najnowszych i najbardziej skutecznych terapii.

Druga Opinia Medyczna dla Ubezpieczonego i najbliższych

W nadchodzących tygodniach poszerzamy również zakres ubezpieczenia dodatkowego Drugiej Opinii Medycznej. Ubezpieczony będzie mógł wykupić ubezpieczenie dla najbliższych osób z rodziny. Opcja ta będzie dostępna dla małżonka lub partnera życiowego osoby ubezpieczonej oraz ich dzieci. Jest to nielimitowana usługa, w której nie obowiązuje żaden okres karencji.

W najbliższym czasie czeka nas dużo pracy, ale kolejne wyzwania motywują nas do dalszego działania i rozwoju.

Krzysztof Powązka

Dyrektor sprzedaży, Laven

 

Linki:  

Zobacz:

pozostałe teksty z cyklu Idzie nowe w zdrowotnych


Partnerem cyklu jest Laven.

 

Zobacz firmy: ANG, Alwis&Secura, EMA, KNF, Laven, Med-Polonia, Ultra Ubezpieczenia, Unilink

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2021-10-25 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.