Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2021-10-05 >>>

 

Ubezpieczenia zdrowotne

 

Nawigacja

2021-10-06  

|<<

   

 >>|

2021-10-05  

<<<

>>>

 >>|

2021-10-04  

|<<

     

 

Data publikacji: 2021-10-05

Dz.U. nr: 5339

Kalkulator ofert grupowych TU Zdrowie dla pośredników ubezpieczeniowych

(TU Zdrowie)

Kalkulator ofert grupowych dostępny w Panelu Pośrednika TU Zdrowie to jedyne na polskim rynku ubezpieczeniowym narzędzie, które pozwala pośrednikom na samodzielne projektowanie ofert dla klientów zatrudniających do 30 osób. Dzięki niemu pośrednicy stają się jednocześnie doradcami klientów i wspólnie z nimi tworzą oferty dopasowane do ich potrzeb.

 

"Kalkulator ofert stworzyliśmy po to, aby ułatwić pracę pośrednikom. Jest to proste w obsłudze narzędzie internetowe, pozwalające na zaprojektowanie kompleksowej oferty już podczas pierwszego spotkania. W praktyce pośrednik wspólnie z klientem wybiera w Kalkulatorze zakres interesujących go świadczeń i natychmiast otrzymuje informacje o proponowanej składce. Oprócz standardowych pakietów ubezpieczeń zdrowotnych, mamy możliwość dołączenia świadczeń dodatkowych takich jak opieka stomatologiczna, rehabilitacja czy programy zdrowotne. Na etapie tworzenia oferty, pośrednik ma możliwość przygotowania kilku jej wariantów w zależności od wybranego poziomu prowizji za pośrednictwo. Jeśli wyliczona w Kalkulatorze składka wydaje się klientowi wygórowana, można na bieżąco, w sposób elastyczny, dobierać świadczenia tak, aby jak najbardziej odpowiadały one potrzebom i budżetowi klienta" - mówi Dariusz Grądziel, dyrektor sprzedaży TU Zdrowie.

Przydatne funkcjonalności

Dodatkowym ułatwieniem jest to, że pośrednik nie musi znać dodatkowych cech klienta jak branża czy lokalizacja. Po wypełnieniu numeru NIP dane klienta uzupełniają się automatycznie łącznie z nazwą, która pojawia się następnie w ofercie. To łączy się z kolejną zaletą Kalkulatora - blokadą, która nie pozwala innemu pośrednikowi na ofertowanie tego samego klienta. Daje ona pewność, że będąc w trakcie negocjacji z klientem, żaden inny pośrednik nie złoży mu konkurencyjnej oferty ubezpieczenia grupowego TU Zdrowie.

"Pośrednicy bardzo cenią sobie taką funkcjonalność, bo wiedzą, że inny pośrednik w tym samym czasie nie "zabierze" im klienta, próbując na przykład obniżać ceny polisy poprzez zmniejszanie własnej prowizji" - dodaje Dariusz Grądziel.

Narzędzie umożliwia wygenerowanie właśnie omówionej oferty, wraz z materiałami informacyjnymi, na przygotowanym szablonie ofertowym TU Zdrowie, którą można od razu wysłać klientowi w formie dokumentu pdf lub wydrukować na miejscu.

Zaletą Kalkulatora jest blokada, która nie pozwala innemu pośrednikowi na ofertowanie tego samego klienta.

Zainteresowanie MSP

Kalkulator pozwala na przygotowywanie propozycji ubezpieczeń dla firm zatrudniających nie więcej niż trzydziestu pracowników. W przypadku większych podmiotów składkę i zakres świadczeń z poziomami cenowymi uzależnionymi od wielkości firmy i liczby zatrudnionych wylicza przedstawiciel TU Zdrowie.

"Zauważamy rosnące zainteresowanie polisami zdrowotnymi w grupie małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają od kilku albo kilkunastu pracowników i wcześniej nie miały benefitu w postaci opieki medycznej. Ponadto dostajemy coraz więcej zapytań od firm działających w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do dużych sieciowych placówek medycznych działających w systemie abonamentowym. Dla nich polisa zdrowotna jest często jedynym, a na pewno najwygodniejszym sposobem na zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych pracowników" - podsumowuje Dariusz Grądziel.

Brokerzy i agencje zainteresowanie rozwijaniem swojego portfolio ubezpieczeń zdrowotnych, po przystąpieniu do współpracy z TU Zdrowie otrzymują dostęp do Panelu Pośrednika, w którym obok Kalkulatora ofert dostępne są także wszelkie informacje niezbędne do pracy i rozmów w klientami, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, katalog świadczeń czy możliwość generowania załącznika, tj. zestawienia polis do faktury prowizyjnej.

TU Zdrowie obecnie współpracuje już z niemal 4 tysiącami dostawców usług medycznych w całej Polsce.

Przewaga rynkowa

Przewaga rynkowa TU Zdrowie wynika między innymi z faktu, że obecnie współpracuje już z niemal 4 tysiącami dostawców usług medycznych w całej Polsce. Dla ubezpieczonych w TU Zdrowie istotne są standardy dostępności do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz do specjalistów. Maksymalny czas oczekiwania na wizytę jest dokładnie określony w każdej w umowie ubezpieczenia. Standardy dostępności określają też maksymalną odległość realizacji usługi od miejsca wskazanego przez ubezpieczonego, w którym będzie zrealizowana usługa medyczna. Nie może ona przekroczyć 40 kilometrów. W przypadku gdy nie będzie możliwe umówienie wizyty w terminie albo odległości zapisanych w umowie, a ubezpieczony znajdzie taką możliwość na własną rękę, TU Zdrowie jest zobowiązane zwrócić mu 100% poniesionych kosztów.

O sukcesie rynkowym TU Zdrowie świadczy fakt zamknięcia pierwszego półrocza 2021 roku z zyskiem netto na poziomie ponad 3 milionów złotych i składką zarobioną na poziomie 44 milionów złotych, co stanowi wzrost o 16% w stosunku do 2020 r.

Dariusz Grądziel

Dyrektor sprzedaży TU Zdrowie


Partnerem artykułu jest TU Zdrowie.

 

Zobacz firmy: TU Zdrowie

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2021-10-05 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.