Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2021-05-12 >>>

 

Ochrona prawna

 

Nawigacja

2021-05-13  

|<<

   

 >>|

2021-05-12  

<<<

>>>

 >>|

2021-05-11  

|<<

     

 

Data publikacji: 2021-05-12

Dz.U. nr: 5237

Availo stawia na ubezpieczenie ochrony prawnej

(Availo)

Ścisły mariaż sektora ubezpieczeń z branżą prawną nigdy jeszcze nie wydawał się tak trafnym posunięciem jak dziś. Z jednej strony pandemia wymusiła na ubezpieczycielach przejście na zdalne formy świadczenia usług i sprzedaży, oględzin i likwidacji szkód, a także otworzyła furtkę do kolejnych zmian, w tym do poszerzania oferty produktowej. Z drugiej strony rynek usług prawnych także skonfrontował się z potrzebą transformacji technologicznej, co pociągnęło za sobą zauważalne upowszechnienie wsparcia prawnego i wzrost atrakcyjności świadczonej zdalnie asysty prawnej. Liczymy na to, że pewne nowe nawyki, nabyte w warunkach pandemicznych zostaną z nami na zawsze, a klienci już zawsze będą wysoko oceniać zdalne formuły dostępu do usług.

- Jacek Bogiel, prezes Availo

 

Do pakietu przydatnych umów ubezpieczenia stand alone lub umów dodatkowych do polis pierwszej potrzeby, można dziś z powodzeniem i praktycznym wykorzystaniem dołączać pakiety asysty prawnej. Coraz częściej obserwujemy też rozwiązania proponujące pakiety pomocy prawnej jako element benefitowy od ubezpieczyciela bądź też dystrybutora ubezpieczeń - dla klienta czy grupy klientów.

Możliwości ochrony prawnej

Ryzyka pojawienia się problemu prawnego nie może wyeliminować żaden człowiek ani żadne przedsiębiorstwo. W dzisiejszych niepewnych czasach, gdy zmaganie się z problemami w pojedynkę staje się loterią, warto korzystać z pomocy prawników na bieżąco, w celu zapobiegania różnym istotnym niebezpieczeństwom. A ponieważ już praktycznie nie musimy za każdym razem umawiać się z prawnikiem w jego kancelarii, możemy odpowiednie kroki podjąć natychmiast, aby szybko załatwić sprawę po naszej myśli i bez ponoszenia straty. Ponad 90% zdarzeń wynikłych z problemów natury prawnej nigdy nie trafi dzięki temu do sądu, bo sięgając po profesjonalne wsparcie zdalne zareagowaliśmy nie tylko prawidłowo, ale i w odpowiednim momencie.

Jakie możliwości stwarza ubezpieczenie ochrony i lub asysty prawnej? To specjalny rodzaj polisy zapewniający szeroki zakres finansowania usług prawnych w ramach zakresu ubezpieczenia, pokrywający m.in. wynagrodzenie prawnika, zawierający także w swym zakresie analizę dokumentów i oferujący asystę prawną, czyli dostęp do szybkich porad prawnych na etapie przedprocesowym. Dodatkowo, polisa taka zapewnia ubezpieczenie ochrony prawnej, czyli pokrycie wynagrodzenia prawnika oraz dodatkowych wydatków związanych z uczestnictwem w procesie sądowym (opłaty sądowe, koszty tłumaczeń i dojazdów, wydanie opinii biegłych sądowych i rzeczoznawców).

Ochrona prawna wydaje się być jednym z tych rozwiązań, które pozwalają odbiorcom produktów ubezpieczeniowych spojrzeć na rynek ubezpieczeniowy z innej perspektywy. Podczas trwania ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczony ma prawo skorzystać z asysty prawnej zawsze wtedy, gdy zetknie się z problemem natury prawnej - w zakresie i w limicie, który ubezpieczyciel udostępni mu w danym wariancie usługi.

Ryzyka pojawienia się problemu prawnego nie może wyeliminować żaden człowiek ani żadne przedsiębiorstwo.

Możliwość uzyskania pomocy prawnej w wariancie ubezpieczenia jest idealną opcją dla takiego klienta, którego świadomość zmierzenia się z gąszczem przepisów w celu uzyskania optymalnego rozwiązania - czy to w życiu prywatnym, czy biznesowym - wymaga działań ponadprzeciętnych. Posiadanie ubezpieczenia asysty prawnej jest zatem rozwiązaniem pozwalającym w prosty sposób zachować balans w życiu codziennym i spokój, gwarantowany w świadomości ubezpieczonego posiadaniem polisy ubezpieczeniowej.

Szyte na miarę

Availo to innowacyjna firma prawna organizująca dostęp do doradztwa prawnego świadczonego zdalnie, a zarazem od lat chętnie i z powodzeniem współpracująca z branżą ubezpieczeniową. Jesteśmy obecnie najdłużej (od 2012 roku) działającą firmą prawo direct w Polsce i niekwestionowanym liderem tej branży. Naszą misją jest zapewnienie każdej osobie potrzebującej pomocy prawnej dostępu do rzetelnych konsultacji prawnych w cenie, na którą stać każdego. Organizujemy na co dzień pracę licznej grupie adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych, którzy - bez straty dla wysokiej jakości ich usług - pozostają do dyspozycji klientów, czyli użytkowników końcowych, w dostępnym i przyjaznym systemie zdalnej komunikacji, we wszystkie dni powszednie, w godz. 8.00 - 20.00. Klient nie tylko zyskuje błyskawiczny i nielimitowany kontakt z prawnikiem, ale może też liczyć na bardzo szeroki zakres świadczonej pomocy prawnej: od prawa cywilnego, karnego i handlowego, poprzez doradztwo dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej po opracowanie dokumentów prawnych.

Partnerzy biznesowi współpracujący z Availo mogą liczyć na uzupełnienie własnej oferty o usługi prawne, dodane do ich usługi podstawowej. W rezultacie współpracy tego typu tworzona jest propozycja "szyta na miarę" czyli unikalny produkt, kształtowany w trakcie indywidualnych ustaleń z partnerem, stosownie do jego potrzeb i stosownie do specyfiki danej branży.

Ubezpieczenie ochrony prawnej i/lub asysty prawnej będzie zyskiwać w Polsce zarówno na znaczeniu, jak i na popularności.

Z potencjałem

Model wypracowany przez Availo z myślą o towarzystwach ubezpieczeniowych zakłada oferowanie opracowywanych wspólnie produktów, stanowiących unikalną jakość na rynku. Ubezpieczyciel podejmujący współpracę z Availo odnosi realną korzyść w postaci outsourcingu obsługi asysty prawnej i/lub likwidacji szkód z ubezpieczeń asysty i/lub ochrony prawnej do wyspecjalizowanego w tym zakresie podmiotu, dla którego obsługa zdalnych porad prawnych to naturalna praktyka, zgodna z podstawowym modelem działalności i utrwaloną poprzez długoletnie doświadczenie, nie zaś "nowinka" podyktowana tymczasowymi warunkami pandemii. Warto na koniec podkreślić, że dla ubezpieczyciela silnym atutem takiego modelu współpracy jest niewątpliwie optymalizacja kosztów.

Jako prawnik, a zarazem przedstawiciel Availo - firmy, która wspólnie z podmiotami z branży ubezpieczeniowej coraz skuteczniej dociera do klienta docelowego, jestem przekonany, że ubezpieczenie ochrony prawnej i/lub asysty prawnej będzie zyskiwać w Polsce zarówno na znaczeniu, jak i na popularności. To raczej pewne, że również pod tym względem zaczniemy niebawem doganiać takie kraje, jak Szwecja czy Niemcy, w których ubezpieczenie to jest niemal równie powszechne, co ubezpieczenia samochodowe. Rynek ubezpieczeniowy, dążąc do zapewnienia swoim klientom pełnej oferty ubezpieczeniowej, nie może dziś ignorować oczekiwań i potrzeb ubezpieczonych w zakresie zapewnienia im dostępu do pomocy prawnej. Zarówno potencjał wzrostu, jak i pole przyszłej współpracy jest w tym zakresie ogromne.

Jacek Bogiel

Prezes Availo


Partnerem artykułu jest Availo.

 

Zobacz firmy: Availo

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2021-05-12 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.