Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2020-12-31 >>>

 

O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej

 

Nawigacja

2021-01-04  

|<<

   

 >>|

2020-12-31  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2020-12-30  

|<<

     

 

Data publikacji: 2020-12-31

Dz.U. nr: 5147

Życzeniowo-zobowiązaniowy huragan

Są najlepsze życzenia na każdą okazję: imieninowe, urodzinowe, jubileuszowe, świąteczne, wreszcie noworoczne. Tych ostatnich jest mnóstwo, wręcz nadmiar, gdyż dzięki IT łatwo je dostarczać. Niektóre służą nawet przypomnieniu, że są jeszcze cztery pory roku: "życzę Ci subtelnej niecierpliwości wiosny, łagodnego wzrastania lata, cichej dojrzałości jesieni i mądrości dostojnej zimy". Prawda, że przepiękne. W internecie znajdziemy sformułowania standardowe i niezwykle wymyślne; stale pojawiają się nowe, nazywane nieoklepanymi.

Życzenia, które w różnych formach docierają do nas, są tradycyjne, mogą być wzruszające, okazują się zobowiązujące, stanowią obietnicę, bywają poważne i zabawne. Ważne jednak, żeby nie były składane "mechanicznie", a tak się niestety coraz powszechniej dzieje. Mamy co rok życzeniowo-zobowiązaniowy huragan powodowany zmianą klimatu technologicznego.

Które z życzeń - tych niewyrażanych "w ciemno" - są najważniejsze? Czy można coś z nich wybrać? Najbardziej cenię te konkretne, dla mnie zobowiązujące, wyraziste, niekryjące się pod: "pomyślnego" Nowego Roku. Nie szkodzi, że za rok będę mógł usłyszeć je ponownie, bo jednak jakichś nie udało się zrealizować.

W ubezpieczeniowych życzeniach noworocznych obietnic i zobowiązań, składanych na tle na ogół pozytywnych(!) podsumowań, jest też mnóstwo, wręcz nadmiar (starałem się przejrzeć te zamieszczone w Dzienniku Ubezpieczeniowym). Nadmiar? Nie szkodzi, przecież niektóre z życzeniowych zobowiązań będzie można powtórzyć za rok. Najważniejsze, że po 2020 nikt nie chce wyobrazić sobie gorszego 2021.

- Tadeusz Szumlicz, redaktor naczelny portalu edukacyjnego "Jest ryzyko... jest ubezpieczenie"

 

Jak nie dopuścić do tego, aby w życzeniowym huraganie o kimś nie zapomnieć?...

Całość liczy znaków: 4973


ZAMÓW PRENUMERATĘ!!!

 

 

 

Logowanie dla subskrybentów "Dziennika Ubezpieczeniowego"

Prosimy o podanie adresu e-mail, na który przesyłany jest Dziennik Ubezpieczeniowy:

Na podany adres przesłany zostanie specjalny e-mail z "otwierającym" Archiwum Dziennika Ubezpieczeniowego linkiem.

 

Uwaga!

W przypadku spółek, które wykupiły otwartą subskrypcję Dziennika (rozsyłany wewnętrznie lub w intranecie), można wpisać po prostu swój adres email, np: Jan.Kowalski@TwojaFirma.pl.

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.