Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2020-06-24 >>>

 

Razem w przyszłość

 

Nawigacja

2020-06-25  

|<<

   

 >>|

2020-06-24  

<<<

>>>

 >>|

2020-06-23  

|<<

     

 

Data publikacji: 2020-06-24

Dz.U. nr: 5014

Nowa jakość w grupówce dzięki połączeniu sił

(Aegon, Signal Iduna)

W ubezpieczeniach świat pędzi do przodu zarówno w kwestiach produktowych, jak i w obszarze narzędzi i wsparcia dla klientów. Nie inaczej jest w ubezpieczeniach grupowych. Wydarzenia ostatnich miesięcy z pewnością przyspieszą ten proces i zmienią spojrzenie pracodawców na grupowe polisy na życie. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby oraz w poszukiwaniu nowych obszarów wzrostu, postanowiliśmy połączyć siły i doświadczenie dwóch firm - Aegon i Signal Iduna - i zaproponować rynkowi nową jakość w ubezpieczeniach grupowych, tworząc ofertę "Razem w Przyszłość".

- Adam Malinowski, Jan Zimowicz

 

Segment grupowych ubezpieczeń na życie od kilku lat systematycznie się rozwija. Ochroną w tego rodzaju produktach objętych jest ponad 12 mln osób, a w ubiegłym roku z tego typu polis rynek zebrał prawie 8,5 mld zł składki. Jednak ubezpieczenia grupowe na życie, które obecnie funkcjonują na rynku, bardzo często oparte są o rozwiązania wypracowane i wdrożone wiele lat temu i nie odpowiadają często obecnym potrzebom, na przykład w zakresie ochrony zdrowia pracowników i ich najbliższych. Postanowiliśmy to wykorzystać, dając klientom dostęp do nowych, zaawansowanych rozwiązań. Jako Aegon i Signal Iduna wychodzimy na rynek z całkowicie nowym produktem grupowym, stawiając na szeroki zakres ubezpieczenia, zwłaszcza w zakresie ryzyk zdrowotnych, oraz udostępniamy nowoczesne narzędzia do obsługi polis.

Kreatywnie i otwarcie

Kiedy w ubiegłym roku rozpoczęliśmy rozmowy o współpracy, postawiliśmy na nietypowy na polskim rynku ubezpieczeń życiowych model koasekuracji. Łącząc siły postanowiliśmy wykorzystać atuty obu firm: doświadczenie Signal Iduna w zakresie obsługi ubezpieczeń dla klientów korporacyjnych oraz ubezpieczeń zdrowotnych oraz ekspercką wiedzę Aegon w zakresie konstruowania i sprzedaży indywidualnych polis na życie oraz Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Naszym wyróżnikiem jest elastyczność i możliwość "uszycia" umowy na miarę. Oprócz umowy głównej oferujemy aż 73 umowy dodatkowe, bogaty pakiet świadczeń zdrowotnych (55 jednostek chorobowych), wiele usług i specjalistycznych procedur medycznych, a do tego wszystkiego szeroki wachlarz usług assistance wspierający pracownika lub jego bliskich w trudnych sytuacjach życiowych. Dzięki tak bogatej ofercie umów dodatkowych, jesteśmy w stanie dopasować umowę indywidualnie do każdego zapytania, budując atrakcyjną ochronę z poszczególnych "klocków". Chcemy pokazać pracodawcom i pośrednikom, że na rynku polis grupowych nie wszystko zostało już ustalone i powiedziane. Pokażemy, że do grupowej polisy dla pracowników można podejść w sposób nietypowy, kreatywny i otwarty. Dzięki temu również pośrednicy, którzy zdecydują się na współpracę z nami, będą mogli otrzymać dla swoich klientów ciekawą ofertę, idealnie dopasowaną do ich potrzeb i możliwości finansowych. Gwarantujemy, że standardową ofertę dla mniejszej firmy przygotujemy w 2-3 dni.

Chcemy pokazać pracodawcom i pośrednikom, że na rynku polis grupowych nie wszystko zostało już ustalone i powiedziane.

Przenieść grupówkę w XXI w.

Stawiamy również na kompleksowość oferty dla każdej firmy. Propozycję dla siebie znajdzie u nas zarówno duża korporacja, gdzie polisa jest elementem pakietu motywacyjnego, jak i mała rodzinna firma. Największą szansę rozwoju widzimy właśnie w segmencie małych i średnich firm. W takich zakładach pracy często nie funkcjonuje jeszcze polisa grupowa. Nie ma też dużych wyspecjalizowanych działów kadrowo-płacowych, które zwykle zarządzają takimi programami. Chcemy dotrzeć do tych firm i pokazać, jak dzięki naszym rozwiązaniom ubezpieczeniowym można stworzyć dla pracowników i ich rodzin ciekawy, ale przede wszystkim przydatny i dający poczucie bezpieczeństwa benefit pracowniczy. A przy okazji, że wdrożenie i obsługa takiej polisy nie musi być trudna i pracochłonna.

Dajemy pracodawcom do dyspozycji zaawansowane technicznie, ale jednocześnie niezwykle proste w obsłudze narzędzia. Takie, które wyeliminują obieg papierowych dokumentów, konieczność składania pisemnych deklaracji czy wniosków o zmiany w polisie. Wszystko będzie można załatwić zdalnie, dzięki aplikacjom obsługowym. To ułatwienie zarówno dla osoby zarządzającej programem ubezpieczeń grupowych w firmie, której zdejmujemy z głowy wiele obowiązków, jak i dla samych pracowników objętych ubezpieczeniem. Szczególnej wagi nabiera to teraz, gdy w trosce o bezpieczeństwo wiele osób wykonuje swoje obowiązki z domu, a praca zdalna staje się coraz powszechniejsza. Chcemy w zakresie obsługi przenieść ubezpieczenia grupowe w XXI wiek: ma być prosto, szybko i wygodnie. Warto więc zapoznać się z naszą ofertą, by przekonać się, że na bazie propozycji od Aegon i Signal Iduna można zarekomendować klientom ciekawą i atrakcyjną cenowo ochronę ubezpieczeniową.

Pokażemy, że do grupowej polisy dla pracowników można podejść w sposób nietypowy, kreatywny i otwarty.

Ludzie dla ludzi

Ruszyliśmy ze sprzedażą nowej oferty i już wkrótce nasi przedstawiciele dotrą do pośredników, brokerów i pracodawców w całej Polsce, by przedstawić głębiej wspólny produkt i zalety współpracy oraz odpowiedzieć na zapytania klientów. Nasze nowe ubezpieczenie grupowe nazwaliśmy "Razem w Przyszłość". Wyznajemy zasadę, że ubezpieczenia robią ludzie dla ludzi, dlatego stawiamy mocno na współpracę z pośrednikami, brokerami i agentami i z Waszą pomocą chcemy oferować nasz produkt wprowadzając nową jakość na rynku.

Adam Malinowski, wiceprezes Signal Iduna

Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon


Partnerami artykułu są Aegon i Signal Iduna.


 

Zobacz firmy: Aegon, Signal Iduna

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2020-06-24 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.