Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2019-12-02 >>>

 

Przed drugą falą PPK

 

Nawigacja

2019-12-03  

|<<

   

 >>|

2019-12-02  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2019-11-29  

|<<

     

 

Data publikacji: 2019-12-02

Dz.U. nr: 4876

Internet pomoże pośrednikom w sprzedaży

(Aegon)

Druga fala PPK obejmie nawet 16 tys. firm, które już dziś szukają informacji na temat programu i wsparcia przy jego wdrożeniu. Jednym z narzędzi, które będą wspierać również pośredników, będzie internet.

- Bartosz Prokopowicz, E-commerce Manager w Aegon

 

Chociaż start Pracowniczych Planów Kapitałowych już za nami, to nie koniec wyzwań związanych z tym programem. Wielkimi krokami zbliża się drugi etap przystępowania do PPK, który obejmie swoim zasięgiem znacznie większą liczbę firm. Dla osób zajmujących się oferowaniem i sprzedażą PPK powinien on jednak być o tyle prostszy, że zdążyły się one już zorientować, jakie potrzeby mają klienci zainteresowani przystąpieniem do PPK, o co najczęściej pytają oraz jakiego wsparcia ze strony instytucji finansowej potrzebują i oczekują.Z myślą o pomocy dystrybutorom PPK w odpowiedzi na potrzeby ich klientów postanowiliśmy w portalu ppk.info, którego jesteśmy partnerem merytorycznym, rozbudować Strefę Dystrybutora. Zamieściliśmy tam szereg przydatnych materiałów i narzędzi. Udostępniamy tutaj m.in. komplet materiałów gotowych do wykorzystania podczas rozmów sprzedażowych, jak np. filmy instruktażowe i prezentacje tłumaczące szczegółowo zasady działania programu czy inwestowania środków powierzonych instytucji finansowej przez jego uczestników. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania na temat zalet przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych, naszej oferty oraz możliwości współpracy z Aegon.

Z myślą o pomocy dystrybutorom PPK postanowiliśmy w portalu ppk.info rozbudować Strefę Dystrybutora.

Jednym z istotnych aspektów przystąpienia do PPK, na który zwracają uwagę pracodawcy, jest koszt, jaki udział w programie będzie stanowić dla firmy. Aby ułatwić jego oszacowanie oddajemy do rąk użytkowników portalu kalkulatory, które pozwalają szybko obliczyć nie tylko wysokość przyszłej emerytury uczestników programu, ale również koszt, jaki Pracownicze Plany Kapitałowe będą stanowić dla danej firmy. Sam proces wdrażania PPK został szczegółowo opisany w postaci mapy zadań, zawierającej dokładne i przejrzyste objaśnienia działań niezbędnych na każdym etapie prac. Udostępniamy również do pobrania przydatne dokumenty, m.in. wzory umów o prowadzenie i zarządzanie PPK, wzory formularzy dla pracodawców i pracowników oraz treści istotnych w kontekście PPK ustaw, a także materiały marketingowe, takie jak ulotki, plakaty, Q&A czy podręcznik PPK dla pracodawców.

Z kolei w zakładkach Baza wiedzy oraz Akademia PPK znaleźć można szczegółowe opisy poszczególnych zagadnień, takich jak dokładne objaśnienie podziału wpłat, sposobu inwestycji i opodatkowania gromadzonych środków. Nieustannie poszerzamy bazę artykułów i filmów, w których nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat samego programu, związanych z nim wyzwań i możliwości, a także na temat oszczędzania oraz systemu emerytalnego w Polsce. To niezwykle użyteczne narzędzie, które z pewnością ułatwi odnalezienie się w gąszczu nowych obowiązków i zagadnień.

Nieustannie poszerzamy bazę artykułów i filmów, w których nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i przemyśleniami.

Osoby zainteresowane dalszym poszerzaniem swojej wiedzy na temat PPK oraz ogólnie kwestii HR na pewno zainteresuje kalendarz szkoleń i konferencji, których Aegon jest partnerem, poświęconych szeroko rozumianej tematyce wyzwań rynku pracy z perspektywy pracodawcy.

Zapewniając wkład merytoryczny do portalu ppk.info, staramy się współtworzyć kompleksowe źródło wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych PPK - pracowników, pracodawców oraz dystrybutorów. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej im będzie zrozumieć ten program, docenić jego zalety, a pośrednikom wspierać pracodawców we wdrożeniach.

Bartosz Prokopowicz

E-commerce Manager w Aegon


Partnerem artykułu jest Aegon PTE.

 

Zobacz firmy: Aegon

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2019-12-02 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.