Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2019-09-17 >>>

 

Przyszłość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

 

Nawigacja

2019-09-18  

|<<

   

 >>|

2019-09-17  

<<<

>>>

 >>|

2019-09-16  

|<<

     

 

Data publikacji: 2019-09-17

Dz.U. nr: 4824

Klucz do błękitnego oceanu

(Future Healthcare, OSSP)

Można oferować świetny produkt za świetną cenę, ale bez odpowiednich rozwiązań, podejścia i wiedzy, rozruszanie rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nie będzie możliwe. Ale jest na to sposób. Co więcej - zafunkcjonować w Polsce mają szanse również ubezpieczenia szpitalne. Jak tego dokonać? Potrzebny jest dobry klucz...

- Stanisław Borkowski, partner Future Healthcare

 

Jednym z największych wyzwań na polskim rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest rozszerzenie oferty o kompleksowe ubezpieczenia szpitalne w przystępnej cenie. Kluczem do tego błękitnego oceanu jest innowacyjne rozwiązanie, które można bez problemu zaimplementować w Polsce (zobacz także: Krok w przyszłość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych). Do tej pory przeszkodą były dwa główne problemy związane z oferowaniem prywatnej opieki zdrowotnej: problem z dystrybucją oraz likwidacją szkód.

Jak działać dobrze

Problem dystrybucji jest ściśle związany ze świadomością Polaków. Zdecydowana większość populacji ma wyobrażenie, że Narodowy Fundusz Zdrowia załatwi wszystko. Potem jednak okazuje się - po jednym czy drugim doświadczeniu z publiczną służbą zdrowia - że wszystko niby działa, ale jakoś tak powoli... Tymczasem mogłoby być zdecydowanie lepiej i szybciej - dzięki odpowiedniemu modelowi ubezpieczeń prywatnych. I umiejętnej likwidacji szkód. Większość prób, które były podejmowane na polskim rynku ubezpieczeń zdrowotnych, poległa przede wszystkim właśnie na likwidacji. Nikt nie miał wiedzy eksperckiej - większość zagranicznych firm obecnych w Polsce nie funkcjonowała na rynkach analogicznych do naszego. Niemcy, Francja, Holandia - wszyscy mają ubezpieczenia zdrowotne. Ale niestety działają one zupełnie inaczej niż powinny działać w Polsce.

Future Healthcare jest firmą, która jest w stanie na polskim rynku zapewnić wszystko, co jest technicznie potrzebne, żeby ubezpieczenia zdrowotne, w tym przede wszystkim szpitalne, zafunkcjonowały. FH to insurtech z najwyższej półki wyspecjalizowany w zarządzaniu ubezpieczeniami zdrowotnymi. Sieć Future Healthcare w Polsce oparta jest na współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szpitali Prywatnych oraz z niektórymi szpitalami publicznymi rangi referencyjnej. I to my płacimy za usługi świadczeniodawcom. Poziom zainteresowania szpitali kontraktowaniem z FH jest więc bardzo wysoki.

Future Healthcare to insurtech z najwyższej półki wyspecjalizowany w zarządzaniu ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Innowacja produktowa, ale przede wszystkim technologiczna

Future Healthcare to insurtech. Naszą innowacją produktową jest wprowadzenie na polski rynek ubezpieczeń szpitalnych z limitem wydatków, a także prostego, ale kompleksowego ubezpieczenia zdrowotnego w przystępnej cenie. Ale kluczem jest innowacja technologiczna, czyli nasz system - FHNET. Bo można mieć świetny produkt, świetną cenę, a skończyć tak, jak już kilka firm na polskim rynku skończyło - ze szkodowością prostą 130, 150, a nawet powyżej 200%.

Na systemie FHNET oparte jest całe zarządzanie świadczeniodawcami i obsługa pacjenta. Jeżeli dostajemy od ubezpieczyciela informację o kliencie, to nasz system prowadzi go za rękę przez cały proces leczenia. Portal klienta pozwala na sprawdzenie wszystkich szczegółów - jakie odbyły się wizyty, w jakich placówkach, jakie usługi zostały wykonane, jak wygląda wyczerpanie sumy ubezpieczenia. Mamy dostęp do dokumentacji medycznej, więc zapewniamy też klientowi po hospitalizacji cały follow-up.

Platforma FHNET jest integralnym elementem innowacyjnego podejścia Future Healthcare, które sprawi, że rynek prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce stanie się o wiele bardziej dynamiczny.

Zrób dziś z nami krok w przyszłość i zapewnij sobie klucz do błękitnego oceanu - do rozwoju oferty prywatnych ubezpieczeń szpitalnych.

Korzyści dla wszystkich

Nasze kompleksowe rozwiązania zdrowotne przynoszą szereg korzyści dla wszystkich interesariuszy. Dla klienta są to: dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej, niższe koszty przy złożonych problemach zdrowotnych, poczucie bezpieczeństwa i własnego dobrego samopoczucia. Dla firm, które zapewnią prywatne ubezpieczenia zdrowotne swoim pracownikom, korzyściami będą: łatwiejsza rekrutacja, motywacja, wydajność oraz mniejsze koszty absencji i rotacji personelu. U dostawców usług medycznych nastąpi wzrost aktywności i przychodów. I w końcu korzyści dla ubezpieczycieli, czyli przede wszystkim wzrost lojalności klientów. Bo dobrze obsłużony klient ubezpieczeń zdrowotnych nie zmieni swojego dostawcy. Ubezpieczyciel może liczyć również na wzrost przychodów, rozszerzenie swojego portfela i bazy klientów.

Zrób więc dziś z nami krok w przyszłość i zapewnij sobie klucz do błękitnego oceanu - do rozwoju oferty prywatnych ubezpieczeń szpitalnych.

Stanisław Borkowski

Partner Future Healthcare

 

Linki:  

Zobacz także:

Krok w przyszłość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych


Partnerem artykułu jest Future Healthcare.

 

Zobacz firmy: Future Healthcare, OSSP

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2019-09-17 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.