Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2019-09-16 >>>

 

Akcja społeczna

 

Nawigacja

2019-09-17  

|<<

   

 >>|

2019-09-16  

<<<

>>>

 >>|

2019-09-13  

|<<

     

 

Data publikacji: 2019-09-16

Dz.U. nr: 4823

Akcja GWIAZDOR 2019 - the sky is the limit!

(Colonnade, TPD)

Akcja Gwiazdor może nie jest praktyczna, ale na pewno magiczna i przez wielu opiekunów placówek, z którymi współpracuję, uważana za najpiękniejszą akcję, w jakiej do tej pory brali udział ich podopieczni... Tak pisali do mnie w listach, dzwonili, dziękowali... No bo Święta Bożego Narodzenia dla dzieciaków są bardzo ważne i mają w sobie M-A-G-I-Ę...

Od poniedziałku mam już telefony z poszczególnych placówek, żeby pamiętać o nich przy Akcji Gwiazdor również w tym roku...

- Izabela Król z Centrum Dowodzenia w Colonnade

 

Na początek kilka relacji z ostatniej Akcji Gwiazdor, żeby obudzić w Was Ducha Świąt Bożego Narodzenia już we wrześniu! :-) Znajdziecie tu uśmiechy, łzy wzruszenia i - niestety - nierzadko opis trudnej sytuacji dzieciaków...:


"Drogi Gwiazdorze, z całego serca chcemy Ci podziękować, jednak zwykłe dziękuję to za mało, żeby opisać radość, jaką czujemy, gdy spełniają się nasze marzenia. Na naszych buziach pojawiły się ogromne uśmiechy, gdy rozpakowywaliśmy paczki, w tym roku dostaliśmy dokładnie to, czego pragnęliśmy. Dziękujemy za wsparcie, za uśmiech, za radość i spełnienie wszystkich dziecięcych marzeń".


"Jak opisać, co czuje dziecko oczekujące na wymarzony prezent? To chwila napięcia, gdy trzyma w rękach pięknie zapakowaną paczkę i pyta, czy może już otworzyć. I moment, kiedy spod warstwy kolorowego papieru wyłuska to, o czym marzyło często przez ostatnie kilka lat...

Jak opisać te błyszczące oczy, pełne uśmiechu? Nie ma wielu słów, by człowiek mógł wyrazić radość, jaką czuje widząc szczęśliwe dzieci...

Dziękujemy Ci nieznany Gwiazdorze za te wspaniałe chwile. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!"


"Dzięki Tobie, Drogi Gwiazdorze, wierzymy, że marzenia się spełniają. Przyczyniłeś się do przeżycia przez nas chwil radości spędzonych wspólnie z najbliższą rodziną.


"To jest mój najszczęśliwszy dzień w życiu"... Takie słowa można było usłyszeć w dniu, kiedy dzieci otrzymywały prezenty od swoich Gwiazdorów. Ich radości i szczęścia nie da się opisać. Jedne dzieci prezenty otwierały już w drodze powrotnej na swoje miejsce, inne chowały się po kątach, by tam w samotności przeżywać doznania związane z ich odpakowywaniem. Jeszcze inne patrzyły z niedowierzaniem na zapakowany prezent i ze łzami w oczach pytały: "To naprawdę dla mnie? Mogę otworzyć?". Płakaliśmy ze wzruszenia razem z nimi. Widok tylu radosnych twarzy dzieci był najpiękniejszym ze wszystkich, jakie można byłoby sobie wyobrazić."


Hm... i wtedy pojawiamy się my. No właśnie... Niby tak niewiele, ale jak się to zaczyna dziać, to nagle okazuje się, że to wszystko ma sens i znaczenie.. olbrzymie znaczenie!

Dlatego już DZIŚ zapraszam Was do Akcji Gwiazdor również w tym roku :-)

Dla przypomnienia dla 'Starych Gwiazdorów / Św. Mikołajów / Aniołów i dla Tych, którzy słyszą o tej Akcji po raz pierwszy - poniżej zasady.

W 2011 roku zaczynałam od 50 dzieciaków...

Na czym dokładnie polega nasza Akcja?

 • Akcja skierowana jest do najbardziej potrzebujących dzieci, którymi opiekuje się Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Ośrodki Pomocy Społecznej. Współpracuję z nimi od wielu lat i mam do nich 100% zaufania. Osoby, z którymi współpracuję, są na co dzień z tymi dziećmi i jeżeli dane dziecko zostało wskazane do Akcji, to oznacza, że jest taka potrzeba. Ja potem już z tym nie dyskutuję. W zeszłym roku Akcją objęliśmy 43 placówki praktycznie z całej Polski, dlatego tak ważne jest, aby podawać miasto, z którego jesteście, bo potem logistycznie jest łatwiej ułożyć taką układankę.
 • Gwiazdor - bo Akcja swe korzenie ma w Poznaniu, a tam mają Gwiazdora, a nie Świętego Mikołaja czy Anioła ;-)
 • Zasadą jest, że listy są od dzieci przedszkolnych i szkolnych (do 8. klasy szkoły podstawowej), ale może być sytuacja, że pojawiają się też i starsze dzieci albo ze żłobka... najczęściej dotyczy to rodzeństwa i po prostu na specjalną prośbę opiekuna dołączam starszaki lub niemowlaki do Akcji... Zwykle jest trudna sytuacja w całej rodzinie i trudno jest mi odmówić pomocy. Od kilku lat tak wspieramy też placówkę z Dużymi Dziećmi, czyli placówkę osób niepełnosprawnych. Niby mają po 20, 30 lat, a w praktyce są jak dzieci...
 • Następnie wybrane dzieci ze wskazanych placówek piszą list do Gwiazdora = Świętego Mikołaja = Anioła.
 • Listy przekazuję osobom, które chcą zrobić prezenty, czyli do naszych Gwiazdorów. Czyli każdy, kto się zgłosi, dostanie list dziecka do Świętego Mikołaja. I to możecie być Wy! :-) Takie listy dostaniecie fizycznie lub w skanie.
 • Rok temu skończyliśmy na ponad 3700 uśmiechniętych buźkach!

 • Gwiazdorzy mają ok. 2-3 tygodnie na przygotowanie paczki.
 • Paczkę dostarcza się do Centrum Dowodzenia (siedziba Colonnade w Warszawie) lub do innej placówki. Dokładne informacje praktyczne - jak przygotować paczkę - dostaniecie po zgłoszeniu się. Miejsce dostawy też jest podawane w późniejszym terminie.
 • Następnie prezenty te przekazujemy do świetlic na początku grudnia. Prezenty te wręczane są w czasie spotkania bożonarodzeniowego w danej placówce. Reasumując, dzieciaki dostają pod choinkę najprawdziwsze prezenty od Gwiazdora / Świętego Mikołaja / Anioła!
 • Transport do placówek - tutaj mam już swoich Reniferów od zadań specjalnych ;-) ale oczywiście zawsze jest miejsce dla nowych i rok temu bez nowych Reniferów byłoby ciężko...
 • Mamy też Elfy, czyli osoby, które uczestniczą w Wigilii z dziećmi. Tutaj każdy może zostać Elfem i jest zaproszony! :-)

Jaka jest wartość paczki?

 • Jak rok temu - robimy paczki do wartości 70 - 100 zł.
 • Do paczki Gwiazdor dorzuca słodycze już według uznania.
 • A... i jeszcze idealnie, jak napiszecie list zwrotny od Świętego Mikołaja! :-) Takie listy zwrotne od Świętego Mikołaja mają czasami większą wartość dla dziecka niż sam prezent... sprawiają cuda i zostają na lata!

3700 uśmiechniętych buziek!

Zeszły rok pokazał przy tej akcji, że nie ma granic!!! The Sky is the Limit :-) W 2011 roku zaczynałam od 50 dzieciaków, a rok temu skończyliśmy na ponad 3700 uśmiechniętych buźkach! A to wszystko dzięki Wam i grupie Wspaniałych Koordynatorów, którzy ogarnęli większe grupy... Magia! (zobacz: Połączeni we wspólnym celu: podsumowanie Akcji Gwiazdor).


Zatem tu i teraz zadaje po raz kolejny pytanie - czy i w tym roku chcecie zostać św. Mikołajem | Gwiazdorem | Aniołem?


Zachęcam gorąco Wszystkich do przyłączenia się do tej Akcji oraz zaproszenia do niej bliskich oraz Kolegów / Koleżanki z pracy / Rodzinę. Wierzcie mi, że radość z otrzymanego listu od dziecka, a potem satysfakcja, z jaką się przygotowuję się paczkę - są bezcenne. Zwłaszcza w tym pędzącym świecie... I rozsyłajcie to dalej! Bo może nowa firma lub osoba się tym 'zarazi'? :-)

Proszę, dajcie mi odpowiedź do 17 października (a im wcześniej, tym lepiej) na adres Izabela.Krol@colonnade.pl. Przy zgłoszeniu potwierdźcie mi proszę:

Zgłoszenia do Akcji Gwiazdor do 17 października (a im wcześniej, tym lepiej) na adres Izabela.Krol@colonnade.pl.

 • Ile dzieci. Uwielbiam, kiedy decydujecie się na ogarnięcie większej grupy od Was z firmy :-) ;-)
 • Miasto, z którego jesteście (to pomaga przy przydzielaniu placówek spoza Warszawy).
 • Nazwę firmy, w której pracujecie, jeżeli wysyłacie z prywatnego maila (to pomaga mi przy dystrybucji listów, bo często okazuje się, że mam wiele osób z tej samej firmy i wtedy logistyka jest dużo prostsza...)
 • Numer telefonu komórkowego (potrzebuję mieć kontakt z Wami ze względu na wagę akcji...)

Po zgłoszeniu dostaniecie komplet praktycznych informacji oraz będę Was na bieżąco informować o sytuacji.

Z góry Wam dziękuję, że jesteście. W życiu bywają różne sytuacje, więc jeżeli nie w tym roku, to i tak fajnie, że się kiedyś pojawiliście. Jak kiedyś cytowałam "Nie ma nic lepszego niż dobry człowiek. Może zmienić Twój cały dzień. Możliwe że całe życie", a Wy już zadziałaliście magię w naszych dzieciakach... Cichutko jednak bardzo na Was liczę i w tym roku...

No i tradycyjnie - kończąc, uśmiecham się do ekranu komputera ;-) Haha, naprawdę lubię ten moment :-)

Izabela Król

Centrum Dowodzenia w Colonnade

 

Zobacz firmy: Colonnade, TPD

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2019-09-16 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.