Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2019-09-02 >>>

 

O PPK w Krynicy

 

Nawigacja

2019-09-03  

|<<

   

 >>|

2019-09-02  

<<<

>>>

 >>|

2019-08-30  

|<<

     

 

Data publikacji: 2019-09-02

Dz.U. nr: 4813

Nowoczesny serwis do obsługi PPK w Strefie PZU w Krynicy

(Energa, PKN Orlen, PZU, Polskie Radio, S&P)

Pracownicze plany kapitałowe (PPK) to dla pracodawców nowe obowiązki i nowe wyzwania. Jako PZU chcemy być dla nich wsparciem. Oferujemy kompleksową pomoc we wprowadzaniu PPK i ich obsłudze na co dzień. Do dyspozycji pracodawców oddaliśmy nowoczesny internetowy serwis e-PPK do obsługi planów. Z jego zaletami i naszą ofertą będzie się można zapoznać w Strefie PZU na rozpoczynającym się we wtorek Forum Ekonomicznym w Krynicy.

- Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK

 

Już 1 lipca, w pierwszych godzinach po starcie pracowniczych planów kapitałowych, mieliśmy przyjemność ogłosić, że umowy o zarządzanie PPK podpisało z PZU kilkadziesiąt firm. Dziś jest ich kilkakrotnie więcej. Łącznie zatrudniają ponad 100 tysięcy pracowników. Wśród firm, które zdecydowały się na współpracę z PZU, są tacy potentaci, jak PKN Orlen, największa spółka w Europie Środkowo-Wschodniej, a także Grupa Energa, jeden z największych w kraju dostawców energii elektrycznej. Jest też Polskie Radio.

To dowód zaufania wobec PZU i atrakcyjności naszej oferty. Zrezygnowaliśmy na rok z pobierania prowizji za prowadzenie planów i oferujemy kompleksowe wsparcie. Dysponujemy odpowiednim potencjałem, by je zapewnić na szeroką skalę. Mamy jedną z największych sieci placówek w Polsce, która liczy ponad 400 oddziałów. Mamy 300 doradców klienta biznesowego i 2500 klienta indywidualnego.

Wsparcie dla pracodawców

Zdajemy sobie sprawę z obaw związanych z wdrażaniem PPK i ich obsługą na co dzień, które mogą towarzyszyć pracodawcom. Jako PZU chcemy do minimum ograniczyć zaangażowanie pracodawców, zdejmując z nich ciężar jak największej liczby obowiązków.

Oferujemy pracodawcom szkolenia dla ich działów kadr, a także materiały szkoleniowe i informacyjne dla ich pracowników. Udostępniamy pracodawcom szkolenie e-learningowe dla pracowników, kończące się testem wiedzy o PPK i umożliwiające otrzymanie przez pracownika certyfikatu potwierdzającego zdanie testu. Chcemy w ten sposób pomóc w wypełnieniu przez pracodawców ich ustawowych obowiązków, do których należy przekazanie pracownikom wyczerpujących informacji na temat zasad funkcjonowania PPK.

Zrezygnowaliśmy na rok z pobierania prowizji za prowadzenie planów i oferujemy kompleksowe wsparcie.

Oferujemy pracodawcom nowoczesny internetowy serwis e-PPK, służący do zawierania umów o prowadzenie i zarządzanie PPK, a przede wszystkim do bieżącej obsługi planów. Sama rejestracja w e-PPK zajmuje tylko kilka minut. Bezpłatny i przyjazny dla użytkowników serwis pozwala na proste dokonywanie wielu skomplikowanych czynności. Umożliwia przekazywanie list pracowników, ich wpłat i dyspozycji. Zaletą serwisu e-PPK jest automatyczna kontrola wprowadzanych danych i sygnalizowanie błędów. Serwis jest przykładem, jak dzięki dobrze przemyślanym informatycznym rozwiązaniom można ułatwić skomplikowane zadanie, jakim jest obsługa PPK.

Pewność i zaufanie

Oferujemy też pracodawcom i pracownikom pewność i zaufanie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym kryterium przy wyborze instytucji finansowej zarządzającej PPK jest jej wiarygodność i doświadczenie. PZU ma pod tym względem szczególne powody do dumy. Ma największą wśród polskich spółek wiarygodność, mierzoną oceną ratingową A- przyznaną przez międzynarodową agencję S&P. Należymy do firm o najdłuższym na polskim rynku doświadczeniu w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi. Jesteśmy też liderem w dziedzinie Pracowniczych Programów Emerytalnych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Strefy PZU podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Znajdą nas Państwo w centralnej części Nowego Domu Zdrojowego. Pokażemy, jak w praktyce działa serwis e-PPK. Opowiemy, co mamy do zaproponowania. Przekażemy materiały informacyjne o PPK. Będzie nam miło Państwa gościć.

Marcin Żółtek

Wiceprezes TFI PZU, odpowiedzialny w Grupie PZU za PPK


Partnerem artykułu jest PZU.

 

Zobacz firmy: Energa, PKN Orlen, PZU, Polskie Radio, S&P

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2019-09-02 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.