Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2019-05-06 >>>

 

PPK dla brokera, PPK dla multiagenta

 

Nawigacja

2019-05-07  

|<<

   

 >>|

2019-05-06  

<<<

>>>

 >>|

2019-04-30  

|<<

     

 

Data publikacji: 2019-05-06

Dz.U. nr: 4732

PPK - szansa dla pośredników

(Aegon, PFR)

Kilka milionów polskich firm czeka wkrótce rewolucja. Wynikający z przyjętej pod koniec 2018 roku ustawy obowiązek wdrożenia przez pracodawców Pracowniczych Planów Kapitałowych będzie stanowić spore wyzwanie, nie tylko finansowe, związane z koniecznością weryfikacji budżetów płacowych, ale i organizacyjne. Brokerzy i multiagenci mogą im w tym pomóc.

- Michał Jakubowski, Dyrektor ds. Biznesu Korporacyjnego w Aegon

 

Wdrożenie PPK, szczególnie w firmie zatrudniającej kilkuset czy kilka tysięcy pracowników, ma kilka kluczowych dla powodzenia całej akcji etapów. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego partnera - dostawcy i zarządzającego PPK. Firmy, która nie tylko będzie skutecznie zarządzała środkami gromadzonymi na kontach w PPK przez pracowników, ale i zaproponuje największe ułatwienia i wsparcie w okresie wdrożenia, a następnie obsługi. Wybór ten nie jest łatwy, dlatego wielu przedsiębiorców zwróci się zapewne o pomoc do zaufanego partnera ubezpieczeniowego, z którym współpracuje od lat.

Aegon chce aktywnie współpracować z rynkiem

Podejmując w Aegon decyzję, że będziemy chcieli zaoferować PPK, od razu założyliśmy w naszych planach, że zadbamy o wielokanałową dystrybucję. Od samego początku mocno stawiamy na współpracę z brokerami ubezpieczeniowymi i pośrednikami.

Rola brokerów w zakresie doradztwa, rekomendowania i wdrażania najlepszych dla ich klientów rozwiązań finansowych cały czas rośnie. Wiele firm powierza brokerom ubezpieczenie swojego mienia, flot, odpowiedzialności cywilnej, itd. Podobną rolę mają pośrednicy i multiagenci z dużym doświadczeniem w porównywaniu ofert i dopasowywaniu ich do potrzeb klienta. Dlatego z pewnością wiele firm zwróci się do swoich brokerów lub pośredników również z pytaniami o PPK i prośbami o pomoc w wyborze najlepszej oferty i najlepszego dostawcy.

Porcja wiedzy o PPK dla brokera i multiagenta

Aby pomóc pośrednikom przygotować się do aktywnego włączenia się w proces doradztwa przy wyborze PPK, chcemy podzielić się z nimi informacjami na temat tego programu. Dlatego w maju i czerwcu organizujemy cykl dwudniowych spotkań, w trakcie których zarówno przedstawiciele Aegon, jak i zewnętrzni eksperci, przedstawią szczegółowo założenia programu PPK i odpowiedzą na pojawiające się pytania. Zapraszamy brokerów ubezpieczeniowych i multiagencje do udziału w tych spotkaniach. Chcemy ułatwić wszystkim zainteresowanym przyjazd i udział w szkoleniu, dlatego organizujemy je w trzech lokalizacjach w różnych rejonach kraju.

Od samego początku przy PPK mocno stawiamy na współpracę z brokerami ubezpieczeniowymi i pośrednikami.

Szkolenia dla brokerów zaplanowane są na:

  • 9-10 maja (Hotel Havet w Dźwirzynie)
  • 13-14 maja (Hotel Afrodyta w Radziejowicach k. Warszawy)
  • 23-24 maja (Hotel Kasprowy w Zakopanem).

Z kolei spotkania dla multiagentów odbędą się w dniach:

  • 3-4 czerwca (Radziejowice)
  • 6-7 czerwca (Zakopane)
  • 13-14 czerwca (Dźwirzyno)

W trakcie spotkań powiemy między innymi o tym, jaka może być rola i pozycja brokerów i multiagentów jako pośredników przy akwizycji PPK. Przedstawimy też najważniejsze informacje dotyczące tego, jakie obowiązki dla pracodawców wynikają z ustawy o PPK, jak powinien być przeprowadzony proces wyboru oferenta, wdrożenia programu w firmie, przygotowania pracowników, a przede wszystkim, jak mogą w tym pomóc firmom brokerzy i pośrednicy. Oprócz ekspertów z Aegon w spotkaniach zapowiedzieli też udział przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju i spółki PFR Portal odpowiedzialnej za ewidencję podmiotów prowadzących PPK. Spotkania są dwudniowe, więc nie zabraknie też okazji do wieczornych kuluarowych rozmów.

Chcemy aktywnie dzielić się z rynkiem wiedzą na temat PPK. Dlatego zostaliśmy partnerem merytorycznym portalu ppk.info, w którym już dziś można znaleźć wiele informacji o tym nowym powszechnym programie emerytalnym. Po więcej informacji zapraszamy zainteresowanych pośredników na nasze spotkania.

Mamy ambicję być znaczącym, wiarygodnym partnerem każdego zainteresowanego współpracą z nami brokera i multiagenta.

PPK impulsem dla rynku

PPK to jedna z najważniejszych inicjatyw w Aegon w tym roku i krok w stronę stworzenia ciekawej oferty dla firm. Dlatego zbudowaliśmy zespół osób z ogromnym doświadczeniem w pracy z brokerami, multiagencjami i obsłudze klientów korporacyjnych. Mamy ambicję być znaczącym, wiarygodnym partnerem każdego zainteresowanego współpracą z nami brokera i multiagenta.

Zachęcamy do współpracy i udziału w naszych spotkaniach wszystkich pośredników, którzy chcą zaufać doświadczeniu, szukają nowych, innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów, a przede wszystkim potrzebują rzetelnego i wiarygodnego partnera, którego z czystym sumieniem mogą im zarekomendować. Zapraszamy do kontaktu mailowego: ppk@aegon.pl oraz na stronę ppk-aegon.pl.

Michał Jakubowski

Dyrektor ds. Biznesu Korporacyjnego w Aegon


Partnerem artykułu jest Aegon.

 

Zobacz firmy: Aegon, PFR

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2019-05-06 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.