Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-11-14 >>>

 

ERGO Hestia nowocześnie

 

Nawigacja

2018-11-15  

|<<

   

 >>|

2018-11-14  

<<<

>>>

 >>|

2018-11-13  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-11-14

Dz.U. nr: 4616

Dzięki nowoczesnym technologiom klienci ERGO Hestii szybciej zlikwidują szkodę

(Ergo Hestia)

Jak pokazują badania satysfakcji klientów towarzystw ubezpieczeń, jakość likwidacji szkód jest kluczowa w utrzymaniu długotrwałych relacji z klientami. Ubezpieczeni oczekują szybkiej i płynnej obsługi. Osoby, których szkody zostały zlikwidowane w sposób uproszczony, są dwukrotnie bardziej zadowolone niż klienci, którzy przeszli standardowy proces likwidacji. Uproszczenie i ujednolicenie procesów likwidacji szkód jest możliwie dzięki automatyzacji i zaangażowaniu robotów.

 

Rozmowa telefoniczna, umówienie terminu oględzin, spotkanie z rzeczoznawcą, drukowanie oświadczeń i formularzy. To scenariusz, który wciąż wiele osób ma przed oczami, gdy ma zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Klienci ERGO Hestii rejestrując zgłoszenie przez Internet załatwiają to w znacznie prostszy i szybszy sposób. Pomagają im w tym nowinki technologiczne.

Już podczas wprowadzania przez klienta danych do formularza online, narzędzia do zarządzania regułami biznesowymi przyporządkowują zgłoszenie do dedykowanej danemu zdarzeniu ścieżki likwidacyjnej. Jest to możliwe dzięki automatycznej analizie na podstawie wybranych algorytmów.

"Niezależnie od kanału rejestracji szkody zasady działania są takie same. Klient od razu, już podczas zgłoszenia, otrzymuje numer szkody oraz dokładną informację dotyczącą kolejnych kroków procesu likwidacji. Systemy same dobierają optymalną ścieżkę likwidacji zgłoszonych szkód, co znacznie przyśpiesza cały proces" - mówi Robert Wojciechowski, p.o. zastępca dyrektora w Obszarze Obsługi Procesów Biura Operacji i Likwidacji Szkód ERGO Hestii.

Automatyzacja powtarzalnych i żmudnych procesów pozytywnie wpływa na efektywność działań ubezpieczyciela.

Klienci ERGO Hestii mogą zgłosić szkodę dobierając najbardziej dogodny dla siebie kanał. Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz na stronie internetowej, dokonując rejestracji w aplikacji iHestia, wykorzystując aplikację Pomoc Online lub dzwoniąc na infolinię. Zależnie od wyboru klienta, szkoda może zostać zlikwidowana już podczas jej zgłoszenia.

"Jeżeli system skieruje zgłoszenie na ścieżkę uproszczonej likwidacji, klient zakończy proces już podczas pierwszej rozmowy. Wówczas poszkodowany od razu dostaje propozycję wypłaty" - mówi Marcin Seklecki, dyrektor ds. Likwidacji Szkód Detalicznych Biura Operacji i Likwidacji Szkód ERGO Hestii. - "Po akceptacji kwoty, wypłata odszkodowania następuje automatycznie. To właśnie nowoczesna technologia pozwala zaoszczędzić czas i przyśpieszyć wypłatę pieniędzy na konto klienta. Coraz większą popularność tego rozwiązania potwierdzają nie tylko dane statystyczne, ale przede wszystkim opinie klientów" - dodaje Marcin Seklecki.

Automatyzacja powtarzalnych i żmudnych procesów pozytywnie wpływa na efektywność działań ubezpieczyciela.

"Dzięki zastosowaniu automatów do procesów, które najczęściej się powtarzają, możemy zaangażować naszych pracowników w sprawy bardziej skomplikowane, gdzie potrzebna jest analiza człowieka. To sprawia, że nasi pracownicy z każdą sprawą podejmują nowe wyzwanie, a klienci wiedzą, że w złożonych przypadkach podejdziemy do ich zgłoszenia indywidualnie" - podkreśla Marcin Seklecki.

W 2018 roku już kilkadziesiąt tysięcy szkód zgłoszonych przez klientów ERGO Hestii zostało obsłużonych w sposób uproszczony, a wypłata odszkodowania nastąpiła w dniu zgłoszenia szkody. Natomiast jedna na cztery szkody komunikacyjne likwidowana jest w godzinę.


Partnerem cyklu jest Ergo Hestia.
Klienci, nawet ci młodzi, nie kupują ubezpieczeń w internecie czy w aplikacjach. Direct nie działa i już. Liczy się tradycyjny kanał - przez agenta. To przy sprzedaży. Ale już przy likwidacji szkód młodzi zauważają i doceniają aplikacje ubezpieczycieli.

Klientów nie interesuje więc na chwilę obecną zakup ubezpieczeń online, ale wymagają za to perfekcyjnych procesów. I to tu wchodzi technologia. Usprawnienie całego back-office’u to dziś być albo nie być każdego ubezpieczyciela.

Anna Trzcińska

 

Zobacz firmy: Ergo Hestia

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-11-14 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.