Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-11-09 >>>

 

Ważne

 

Nawigacja

2018-11-13  

|<<

   

 >>|

2018-11-09  

<<<

>>>

 >>|

2018-11-08  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-11-09

Dz.U. nr: 4614

Człowiek na Kongresie Brokerów

(SPBUiR)

+ XXII Kongres Brokerów odbędzie się 29-31 maja

+ Kongres będzie się kręcił wokół najważniejszej części rynku: człowieka

 

Ruszyły przygotowania do przyszłorocznego, XXII Kongresu Brokerów. Zarząd Stowarzyszenia Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych spotkał się z przedstawicielami zakładów ubezpieczeń i firm okołoubezpieczeniowych, by poinformować o głównych założeniach oraz planowanych zmianach. Te nie dotyczą miejsca - Kongres odbędzie się w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach w ostatni tydzień maja (29-31 maja 2019 r.). Tematem przewodnim będzie CZŁOWIEK, bo - jak wyjaśnił Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia - to właśnie dla człowieka są ubezpieczenia, to człowiek je tworzy, to między ludźmi występują w ubezpieczeniach interakcje. I to dla ludzi jest robiony Kongres Brokerów. Łukasz Zoń liczy, że majowe spotkanie będzie doskonałym momentem, by zatrzymać gorączkę regulacji, zachwytu technologią oraz obszarem cyber i skupić się właśnie na człowieku.

Ludzie będą też odgrywać główne role w Mikołajkach. Stowarzyszenie postanowiło zrezygnować z odbywających się w sali plenarnej wykładów i "sztucznych" paneli dyskusyjnych, by zamiast tego oddać scenę (przeniesioną zresztą "pod chmurkę", do portu) ubezpieczycielom.

Zmiany w programie

  • One man show - organizatorzy chcą, by przedstawiciele zakładów ubezpieczeń zgłaszali się do krótkich, kilkuminutowych występów. Te będzie oceniało jury oraz sami brokerzy. Przewidywana jest nagroda publiczności dla najlepszego mówcy.
  • Zmieniony grafik - wszelkie aktywności organizowane przez ubezpieczycieli dla brokerów będą odbywały się według zmienionego harmonogramu. Aby umożliwić uczestniczenie we wszystkich, spotkania nie będą rozpoczynały się o tej samej godzinie. Stowarzyszenie chce stworzyć "drabinkę", która będzie się zazębiała, za to nie będzie wymagała dokonywania wyboru.

Logo

Podczas spotkania organizacyjnego przez Kongresem Brokerów, SPBUiR zaprezentowało też swoje nowo logo. Jedni dostrzegają w nim rekina, inni profil legionisty na 100-lecie niepodległej... A brokerzy chcą nim pokazać swoją otwartość, i to nie tylko na południowo-wschodnią część świata. (KZW)


Brokerzy wymyślili dla ubezpieczycieli na Kongres diabelską próbę. 5-minutowe wystąpienie, które przed całą publicznością ma być wizytówką danego ubezpieczyciela. Koniecznie wystąpienie pracownika lub pracowników ubezpieczyciela. Potem ma być ocena wystąpień dokonywana i przez ekspertów, i przez publiczność. Głupio nie wejść do pierwszej trójki...

Ale co.. wystawić prezesa? Firmowy zespół taneczny? Underwritera? Likwidatora? Prezes bywa nudny, a w 5 minutach na pewno się z przemową nie zmieści. Zespół taneczny będzie tak samo merytoryczny. Underwriter to przeciwnik. Z tego luzak-likwidator byłby najlepszy.

Chyba że po prostu wyjść i obiecać +5%... To może być myśl!

Tak czy tak...

...ja z najwyższą przyjemnością usiądę, wezmę popcorn i przez tę godzinę, czy dwie z zainteresowaniem popatrzę, co poszczególni ubezpieczyciele wymyślili. Na słabych będę gwizdał, dobrych będę oklaskiwał! Będzie i dobra zabawa, i naprawdę ciekawy sprawdzian poszczególnych firm.

Baaaaardzo ciekawą rzecz w tym Stowarzyszeniu Brokerów wymyślili!!

Marcin Z. Broda

Redaktor naczelny


Stowarzyszenie postanowiło odmienić oraz odświeżyć przyszłoroczny Kongres i przynajmniej w planach wygląda to całkiem atrakcyjnie. Cel prosty wcale nie jest: chodzi o to, by publiczność przestała "głosować nogami" i opuszczać główne panele dla innych, zewnętrznych atrakcji. Teraz cała odpowiedzialność spoczywa na ubezpieczeniowych showmanach, ich pomysłach i porywach publiczności...

Teraz wszystko w rękach ubezpieczycieli! To od nich zależy, czy Kongres skupi się wokół merytoryki, czy wyłącznie wokół rozrywki. Czy głównym "atraktorem" będą ubezpieczenia, czy stale wczoraj przywoływane zaproszenie Roberta Lewandowskiego...

I oby koniec końców nie stanęło na tym, że to wszystko - jak zwykle - wina ubezpieczycieli! ;-)

Karolina Zysk-Wieczorek

 

Zobacz firmy: SPBUiR

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-11-09 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.