Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-09-20 >>>

 

Akcja społeczna

 

Nawigacja

2018-09-21  

|<<

   

 >>|

2018-09-20  

<<<

>>>

 >>|

2018-09-19  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-09-20

Dz.U. nr: 4579

AKCJĘ GWIAZDOR 2018 czas zacząć!

(Colonnade, Gothaer, TPD)

Rok temu udała się rzecz niemożliwa, a mianowicie... nie wiem, czy pamiętacie, ale udało nam się wspólnie dostarczyć wymarzony prezent 2750 dzieciom! Do tej pory nie wiem, jakim cudem to się udało... i jak myślę o tym, to nie wierzę ;-) Radość, którą daliście Waszym dzieciakom, jest nie do opisania. Dzięki Wam te dzieci doświadczyły takiej dobroci, która pozostanie w nich na zawsze. Głęboko wierzę, że takie pięknie zapakowane paczki od Świętego Mikołaja, w których jest wymarzony prezent dziecka, Ten Prezent z Listu - jest czymś wyjątkowym, magicznym, i daje nadzieję i siłę dzieciakom oraz wiarę w ludzi na całe lata!

- Izabela Król z Centrum Dowodzenia w Colonnade

 

W tym roku startuję z Akcją Gwiazdor już teraz, bo wiem, że potrzeby są spore. Od tygodnia mam telefony od pana Kazimierza z Legnicy, czy o nich pamiętam... Albo od pani z OPS Włochy z prośbą, aby ich uwzględnić w tym roku w Akcji... Nie wiem, czy uda mi się powtórzyć sukces z 2017 roku, ale bardzo chcę im bardzo pomóc... i moim marzeniem jest, aby udało się tak pięknie, jak rok temu! :-) Bo to było coś magicznego... (zobacz: Akcja Gwiazdor: prezenty dla 2750 dzieci!)

Jak pamiętacie, głównie współpracuję z TPD, czyli z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, a tak się składa, że TPD obchodzi w przyszłym roku swoje 100-lecie!!! To jest niesamowita organizacja, która opiekuje się tysiącami dzieci. Jest to kolejny argument, żeby zrobić coś Nadzwyczajnego dla TPD i tym samym dać im prezent na 100-lecie ich istnienia! :-)

Zatem niniejszym ogłaszam rozpoczęcie Akcji Gwiazdor 2018!

Na czym dokładnie polega nasza Akcja?

Dla przypomnienia dla Starych Gwiazdorów / Św. Mikołajów / Aniołów i dla Tych, którzy słyszą o tej Akcji po raz pierwszy - poniżej zasady:

 • Najpierw nawiązujemy kontakt z Centralą TPD / OPS, która wskazuje nam najbiedniejsze świetlice.
 • Następnie wybrane dzieci ze wskazanych świetlic piszą list do Gwiazdora = Świętego Mikołaja = Anioła.
 • Listy przekazujemy osobom, które chcą zrobić prezenty, czyli naszym Gwiazdorom - czyli każdy, kto się zgłosi, dostanie list dziecka do Świętego Mikołaja.
 • Gwiazdorzy przygotowują paczkę i dostarczają ją do Centrum Dowodzenia, które jest u mnie w biurze (Marszałkowska 111, biuro Colonnade). Dokładne informacje praktyczne - jak przygotować paczkę - przypomnę po zgłoszeniu się.
 • Następnie prezenty te przekazujemy do świetlic i dzieci w czasie spotkania Bożonarodzeniowego w placówce dostają pod choinkę najprawdziwsze prezenty od Gwiazdora / Świętego Mikołaja / Anioła! :-)

Jaka jest wartość paczki?

 • W tym roku robimy paczki do wartości 70-100 zł.
 • Do paczki Gwiazdor dorzuca słodycze już według uznania.

To już 17. rok Akcji Gwiazdor. Zaczęła się od jednego ośrodka i kilkunastu dzieci.

Dla tych, którzy słyszą o akcji po raz pierwszy

Jestem koordynatorem akcji świątecznej, którą obejmujemy dzieci z ośrodków, do których nikt nie trafia z dodatkową pomocą w czasie świąt. Nierzadko prezenty od Gwiazdora (czyli z tej Akcji) są jedynymi prezentami dla dzieci po choinką... Nazywamy ją Akcją Gwiazdor (Gwiazdor, bo akcja zaczęła się w Poznaniu, a tam nie mają Świętego Mikołaja tylko Gwiazdora). Teraz jest już 17. rok tej akcji. Zaczęła się od jednego ośrodka i kilkunastu dzieci, a rok temu akcja objęła już kilka tysięcy dzieci w całej Polsce.

W przypadku 'moich dzieci' - głównie mam dzieci objęte opieką w ramach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ale nie tylko. TPD są to świetlice, które gromadzą dzieciaczki z biednych / patologicznych rodzin w związku z przemocą w rodzinie, alkoholizmem itp. Nasze dzieci przebywają w takich świetlicach, gdzie mają organizowany czas, mają posiłki i ktoś się nimi zajmuje. Byliśmy już na kilku spotkaniach z centralą TPD i ich filozofia oraz sposób selekcji dzieci dokładnie odpowiada naszemu nadrzędnemu celowi, żeby trafić do najuboższych dzieci i do których pomoc trafia bardzo rzadko, i właśnie dlatego na nich się skupiamy. Dzieci są w wieku od przedszkola do szkoły podstawowej, czyli od 3 lat do 12 lat, aczkolwiek trafiają nam się czasem i młodsze Maluchy, a czasami też nastolatki, o których Święty Mikołaj często zapomina...

W 2017 roku 2750 dzieci dostało wymarzone prezenty - dzięki Wam!

I tak od 2011 roku pobijamy wspólnie nowe rekordy :-)

 • Rok 2011 - zaczęłam tę Akcję i wtedy znalazłam Gwiazdorów dla 50 dzieci.
 • Rok 2012 - 130 dzieci + wciągnęłam Olę Ślusarczyk (Gothaer), bo nasza akcja spontanicznie przekroczyła granicę Warszawy i zawędrowała na południe Polski (Katowice, Kraków, Bielsko-Biała i okolice), gdzie Ola miała jeszcze ok. 50 dzieci i ze względów logistycznych całkowicie przejęła koordynację Akcji na południu.
 • Rok 2013 - 224 dzieci tylko u mnie plus 98 u Oli.
 • Rok 2014 - ...478 dzieciaczków! W tym jeszcze 'niechcący trafiliśmy do Lublina - 15 dzieci ;) - ha!
 • Rok 2015 - dotarliśmy z prezentami do ponad 800 dzieci. Już wtedy miałam wrażenie, że Akcja wymknęła mi się spod kontroli, ale to, co nastąpiło w 2016 roku, przerosło najśmielsze oczekiwania...
 • Rok 2016 - To było wielkie WOW...
 • Rok 2017 - Ale ten rok to było już wielkie WOW WOW! 2750 dzieci dostało wymarzone prezenty dzięki Wam! Wam! Wam! Raz jeszcze powtórzę i będę to powtarzać, że ludzie są cudowni. Mocno w to wierzę.

By zostać Gwiazdorem, zgłoszenie trzeba przesłać do 17 października: Izabela.Krol@colonnade.pl

A teraz mam do Was tradycyjne pytanie... :-)

Czy i w tym roku zechcecie zostać Świętym Mikołajem / Gwiazdorem / Aniołem?

Każda deklaracja się liczy! :-) Pamiętacie też, że prezent można zrobić kilku dzieciom, a jak Ktoś ma takie życzenie, to może przygarnąć nawet i kilkanaście czy kilkadziesiąt dzieciaczków! :-) W tym roku będę chciała większym grupom dać w opiekę wybrane TPD, tak żebyście poczuli Czar tej Akcji jeszcze mocniej! :-)

Zachęcam gorąco Wszystkich do przyłączenia się do tej Akcji oraz zaproszenia do nich bliskich oraz Kolegów / Koleżanki z pracy / Rodzinę! Wierzcie mi, radość z otrzymanego listu od dziecka, a potem satysfakcja, z jaką przygotowuje się paczkę - jest bezcenna. Zwłaszcza w tym zaganianym świecie...

Proszę dajcie mi odpowiedź do 17 października (a im wcześniej, tym lepiej): Izabela.Krol@colonnade.pl

I wiedzcie, że pisząc do Was teraz nie mogę powstrzymać uśmiechu... :-) Naprawdę lubię ten moment! Mimo że wiem, że kolejne miesiące będą 'troszkę' cięższe... ;-)

Izabela Król

Centrum Dowodzenia w Colonnade

 

Zobacz firmy: Colonnade, Gothaer, TPD

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-09-20 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.