Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-07-13 >>>

 

Rozmowy o termowizji

 

Nawigacja

2018-07-16  

|<<

   

 >>|

2018-07-13  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2018-07-12  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-07-13

Dz.U. nr: 4529

 

Podczas rozmów na Kongresie w Mikołajkach, gdzie ERGO Hestia po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała ideę audytu termowizyjnego, mieliśmy okazję rozmawiać z brokerami, którzy jak nikt inny, potrafią patrzeć na ryzyko z dwóch perspektyw - ubezpieczeniowej i inżynierskiej. Brokerzy na co dzień pracują z klientami identyfikując ich oczekiwania w kontekście możliwych rozwiązań proponowanych przez ubezpieczycieli. Dlatego ich opinie na temat przydatności serwisu termowizyjnego były kluczowe przed wyjściem z tą usługą na rynek. W kolejnych artykułach na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego przedstawiamy Państwu kilka spośród licznych rozmów przeprowadzonych z brokerami.

- Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control

Podstawa bezpieczeństwa i wiarygodności ubezpieczenia

(Ergo Hestia, HLC)

Termowizja to absolutna konieczność, zwłaszcza jeżeli chodzi o duży biznes, zakłady przemysłowe. Tego typu usługi to podstawa bezpieczeństwa i wiarygodności ubezpieczenia. Dotychczas serwisy te, choć dostępne, były zbyt rzadko wykorzystywane. Ofertę przedstawioną przez ERGO Hestię charakteryzuje większa powszechność, dostępność i łatwość obsługi.

Na wprowadzeniu tak rozumianych usług predykcji z całą pewnością zyskają klienci. Wpłynie to na ich świadomość ryzyka i wartość samego ubezpieczenia. W ostatecznym rozrachunku powinny pojawić się dodatkowe korzyści, ponieważ będziemy wiedzieć, na ile rzetelnie ubezpieczyciel wycenił ryzyko i zagrożenie. Wprowadzenie termowizji do oceny ryzyka w ubezpieczeniach pokazuje również, że branża rozwija się w miarę rozwoju technologicznego. To z kolei najlepsze potwierdzenie, że ubezpieczenia nie są branżą bierną, a my mamy możliwość wykorzystania nowinek technologicznych dla dobra nas wszystkich.

Moim zdaniem warto to promować, tym bardziej, że firmy są skłonne implementować te narzędzia. O ich powszechności będzie decydować potencjał finansowy poszczególnych klientów. Im więcej dzięki danemu rozwiązaniu firma będzie mogła zaoszczędzić, im bardziej zminimalizować ryzyko, tym chętniej będzie sięgać po takie rozwiązania jak oferta ERGO Hestii.

Ewa Kwiecień

Broker ubezpieczeniowy

 

Linki:  

Zobacz także:

Materiał filmowy - Rozmowy o termowizji - Ewa Kwiecień, broker ubezpieczeniowy


Partnerem cyklu jest Ergo Hestia.Archiwum:

Rozmowy o termowizji

 

Zobacz firmy: Ergo Hestia, HLC

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-07-13 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.