Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-07-06 >>>

 

Rozmowy o termowizji

 

Nawigacja

2018-07-09  

|<<

   

 >>|

2018-07-06  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2018-07-05  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-07-06

Dz.U. nr: 4524

 

Podczas rozmów na Kongresie w Mikołajkach, gdzie ERGO Hestia po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała ideę audytu termowizyjnego, mieliśmy okazję rozmawiać z brokerami, którzy jak nikt inny, potrafią patrzeć na ryzyko z dwóch perspektyw - ubezpieczeniowej i inżynierskiej. Brokerzy na co dzień pracują z klientami identyfikując ich oczekiwania w kontekście możliwych rozwiązań proponowanych przez ubezpieczycieli. Dlatego ich opinie na temat przydatności serwisu termowizyjnego były kluczowe przed wyjściem z tą usługą na rynek. W kolejnych artykułach na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego przedstawiamy Państwu kilka spośród licznych rozmów przeprowadzonych z brokerami.

- Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control

By łatwiej zapobiec szkodzie

(Donoria, Ergo Hestia, HCS, HLC)

Wykorzystanie specjalistycznych kamer do prowadzenia badań termowizyjnych odzwierciedla rozwój rynku w Polsce. Włączenie do działań o charakterze predykcyjnym zaawansowanych technologicznie narzędzi pozwala klientom, ale też ubezpieczycielowi lepiej lokować i oceniać ryzyko. Dzięki temu wszystkie zainteresowane strony mogą dużo wcześniej zauważyć niepokojące zachowania, jak np. przegrzewanie instalacji, przepięcia w obszarze transformatorów, łożysk czy maszyn. To kolejny element rozwoju rynku, który może przyczynić się do lepszego kwotowania ryzyka, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i pomaga zapobiegać szkodom.

Musimy mieć świadomość, że na rynku stale pojawiają się nowe zagrożenia i we współpracy z ubezpieczycielami będziemy musieli zaoferować naszym klientom adekwatne rozwiązania. Dzięki zaproponowanym przez Hestia Corporate Solutions usługom termowizji jesteśmy w stanie dużo łatwiej zapobiec szkodzie. Musimy jednak pamiętać, że rynek dopiero się tego uczy. Tak samo jak brokerzy, również klienci muszą się przyzwyczaić, że mogą, a wręcz powinni oczekiwać od ubezpieczyciela ochrony poszerzonej o tego typu usługi. Dlatego ciekawe jest, jak to będzie się przekładało na oferty. Przed nami - brokerami, długa droga w budowaniu świadomości pośród klientów. Dopiero wtedy będziemy mogli wspólnie z ubezpieczycielami przygotować dla nich nową, ciekawą ofertę.

Hubert Kowalewski

Donoria

 

Linki:  

Zobacz także:

Materiał filmowy - Rozmowy o termowizji - Hubert Kowalewski, Donoria


Partnerem cyklu jest Ergo Hestia.Archiwum:

Rozmowy o termowizji

 

Zobacz firmy: Donoria, Ergo Hestia, HCS, HLC

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-07-06 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.