Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-07-04 >>>

 

Rozmowy o termowizji

 

Nawigacja

2018-07-05  

|<<

   

 >>|

2018-07-04  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2018-07-03  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-07-04

Dz.U. nr: 4522

 

Podczas rozmów na Kongresie w Mikołajkach, gdzie ERGO Hestia po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała ideę audytu termowizyjnego, mieliśmy okazję rozmawiać z brokerami, którzy jak nikt inny, potrafią patrzeć na ryzyko z dwóch perspektyw - ubezpieczeniowej i inżynierskiej. Brokerzy na co dzień pracują z klientami identyfikując ich oczekiwania w kontekście możliwych rozwiązań proponowanych przez ubezpieczycieli. Dlatego ich opinie na temat przydatności serwisu termowizyjnego były kluczowe przed wyjściem z tą usługą na rynek. W kolejnych artykułach na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego przedstawiamy Państwu kilka spośród licznych rozmów przeprowadzonych z brokerami.

- Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control

Nowa jakość w ubezpieczeniach korporacyjnych

(Attis Broker, Ergo Hestia, HLC)

W polskich ubezpieczeniach obszar prewencji jest wciąż zdecydowanie niedoinwestowany i ubezpieczyciele we współpracy z brokerami mają duże pole do popisu. Podejście ERGO Hestii do ryzyka, stawiające na pierwszym miejscu prewencję, jest absolutnie niezbędne, chociażby ze względu na stan techniczny wielu systemów przeciwpożarowych czy elektrycznych w polskich przedsiębiorstwach.

Zmniejszenie ryzyka czy wskazanie klientowi obszarów, które mogą być potencjalnie zagrożone, ma ogromne znaczenie nie tylko dla ubezpieczyciela, ale również dla samego klienta. W tym wymiarze ubezpieczenie połączone z prewencją oznacza dobrze pojęty interes klienta. Ubezpieczenie jest przydatne w sytuacji, kiedy do szkody już doszło i majątek został zniszczony. Natomiast nam - brokerom i ubezpieczycielom - chodzi głównie o to, żeby do tego w ogóle nie dopuścić. W tym obszarze - predykcji i prewencji - ERGO Hestia jest liderem.

Termowizja nie jest nową technologią, natomiast w naszych rodzimych warunkach to przełom, zwłaszcza w wykorzystaniu jej na potrzeby dobrego ubezpieczenia. Musimy tutaj uwzględnić koszty związane z zakupem sprzętu, jego umiejętnym wykorzystaniem, ale przede wszystkim wyszkoleniem ekspertów, którzy go obsługują i potrafią wykorzystać pozyskane w ten sposób informacje. To nowa jakość w ubezpieczeniach korporacyjnych. Z punktu widzenia brokerów i klientów mogę powiedzieć tylko: "Tak trzymać, nie zmieniajcie kierunku, róbcie tak dalej!"

Zbigniew Byliński

Attis Broker

 

Linki:  

Zobacz także:

Materiał filmowy - Rozmowy o termowizji - Zbigniew Byliński, Attis Broker


Partnerem cyklu jest Ergo Hestia.Archiwum:

Rozmowy o termowizji

 

Zobacz firmy: Attis Broker, Ergo Hestia, HLC

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-07-04 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.