Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-07-02 >>>

 

Rozmowy o termowizji

 

Nawigacja

2018-07-03  

|<<

   

 >>|

2018-07-02  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2018-06-29  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-07-02

Dz.U. nr: 4520

Identyfikacja najsłabszych ogniw, zapobieganie najkosztowniejszym szkodom

(Ergo Hestia, HLC, HSB)

Podczas Kongresu Brokerów w Mikołajkach odsłoniliśmy kolejny element nowej oferty ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii - Hestia Corporate Solutions. Prezentacja usług termowizyjnych to nasza odpowiedź na zapotrzebowania brokerów i klientów. Wyszkoleni eksperci ERGO Hestii, wyposażeni w najwyższej klasy kamery już przeprowadzają badania termowizyjne instalacji i urządzeń elektrycznych, które pozwalają zidentyfikować miejscowe zagrożenia ogniowe, źródła potencjalnych szkód majątkowych i przestoju w działalności.

- Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control

 

Termowizja to technologia umożliwiająca rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez różnego rodzaju materiały czy przedmioty. Dzięki niej, badając bezpieczeństwo infrastruktury ubezpieczanego klienta, jesteśmy w stanie znaleźć najsłabsze ogniwa - miejsca, w których występują anomalie temperaturowe zwiastujące możliwość powstania pożaru. Właściwa interpretacja termogramów i szybkie wdrożenie rekomendacji prewencyjnych po audycie termowizyjnym może uchronić przed poważnymi stratami i długotrwałą przerwą w działalności firmy.

Badania termograficzne bardzo dobrze wpisują się w obecny trend na rynku, gdzie ubezpieczenia są w jakimś sensie wzbogacane przez usługi inżynierskie. Jest to jedno z narzędzi, które pozwala nam na identyfikację zagrożeń oraz redukcję, ograniczanie ryzyka ogniowego.

Dla jakiego klienta?

Badania termograficzne powinny być realizowane cyklicznie w zakładach praktycznie z każdej branży, ponieważ wszędzie znajdują się urządzenia oraz instalacje elektryczne. Oczywiście w pierwszej kolejności należy "wziąć pod lupę" branże, które z uwagi na charakter produkcji są bardziej zagrożone ryzykami ogniowymi. Za pomocą usług termograficznych jesteśmy w stanie zbadać dokładnie tzw. wąskie gardła, a więc maszyny i urządzenia elektryczne, których zniszczenie lub uszkodzenie może doprowadzić do całkowitego bądź częściowego zatrzymania linii produkcyjnych i w konsekwencji dużych strat finansowych.

Badania termograficzne powinny być realizowane cyklicznie w zakładach praktycznie z każdej branży.

Człowiek i technologia

Przed wdrożeniem tej usługi przeprowadziliśmy szereg audytów termowizyjnych w ramach pilotażu, które jednoznacznie umocniły nas w przekonaniu o jej wyjątkowej przydatności w działaniach prewencyjnych. Kluczową wartością oferowanych przez nas audytów termowizyjnych jest ich wystandaryzowanie w kontekście nie tylko samego procesu badania termowizyjnego, ale również interpretacji wyników. To niezwykle ważne, ponieważ na naszym rodzimym rynku można zamówić inspekcję termowizyjną u niezależnych operatorów. Niestety, jak wynika z naszych doświadczeń, takie badania realizowane są wg różnych standardów, różnej klasy sprzętem, przez różnie wyszkolonych specjalistów. My mamy odpowiednie kamery oraz bardzo dobrze wykształconych ekspertów, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować naszym klientom audyty termowizyjne w każdym zakątku Polski w tym samym standardzie wypracowanym na bazie certyfikowanych szkoleń ITC (Infrared Training Center) oraz wytycznych naszych kolegów z Hartford Steam Boiler ze Stanów Zjednoczonych.

Za pomocą usług termograficznych jesteśmy w stanie zbadać dokładnie tzw. wąskie gardła.

Okiem brokerów

Podczas rozmów w Mikołajkach, gdzie ERGO Hestia po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała ideę audytu termowizyjnego, mieliśmy okazję rozmawiać z brokerami, którzy jak nikt inny, potrafią patrzeć na ryzyko z dwóch perspektyw - ubezpieczeniowej i inżynierskiej. Brokerzy na co dzień pracują z klientami identyfikując ich oczekiwania w kontekście możliwych rozwiązań proponowanych przez ubezpieczycieli, dlatego ich opinia na temat przydatności serwisu termowizyjnego była kluczowa przed wdrożeniem go w życie.

W kolejnych artykułach na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego chcemy przedstawić Państwu kilka z tych rozmów. Zapraszamy do lektury i współpracy z Hestią Corporate Solutions.

Zbigniew Żyra

Dyrektor Hestii Loss Control

Linki:  

Zobacz także:

Materiał filmowy - Zbigniew Żyra o usługach termowizyjnych w ubezpieczeniach


Partnerem cyklu jest Ergo Hestia.

Zobacz firmy: Ergo Hestia, HLC, HSB

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-07-02 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.