Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-05-15 >>>

 

Allianz Care

 

Nawigacja

2018-05-16  

|<<

   

 >>|

2018-05-15  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2018-05-14  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-05-15

Dz.U. nr: 4488

Globalne ubezpieczenie zdrowotne już w Allianz Polska

(AM Best, Allianz)

Allianz Care to idealne rozwiązanie dla tych, którzy przyjechali na dłuższy czas do Polski bez względu na cel, planują wyjechać za granicę do pracy lub w dowolnym celu, albo studiują na uczelniach zagranicznych, lub też po prostu chcą mieć pewność dostępu do najbardziej renomowanych ośrodków medycznych na całym świecie, żyjąc na stałe w Polsce. Warto wyraźnie podkreślić, że ubezpieczenie Allianz Care działa w Polsce w pełnym zakresie, zatem stanowi alternatywę dla abonamentów medycznych oferowanych przez prywatne placówki medyczne.

- Grzegorz Kaliszuk, Dyrektor Zarządzający ds. Produktów Życiowych i Zdrowotnych w Allianz Polska

 

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych ma wielki potencjał, a jego łączna wartość szacowana jest na ponad 40 mld zł. Satysfakcja Klienta na tym rynku uzależniona jest od dostarczenia na czas dostępu do niezbędnej pomocy medycznej. Uznając tą wartość jako nadrzędną, Allianz z powodzeniem od lat oferuje znany doskonale na rynku produkt Allianz Opieka Zdrowotna oraz Allianz Best Doctors.

Chcieliśmy jednak czegoś więcej. Od lutego w ofercie stawiamy do dyspozycji Klientów indywidualnych Plan międzynarodowej opieki zdrowotnej Allianz Care. To oferta absolutnie unikatowa na polskim rynku. Dlaczego?

Klientom udostępniamy pomoc ambulatoryjną oraz leczenie szpitalne w Polsce i na świecie. Jednym zdaniem: Allianz Care nie zna żadnych granic.

Elastycznie

Posiadając polisę Allianz Care, nasz Klient może skorzystać z każdej porady medycznej, rehabilitacji oraz opieki szpitalnej w dowolnym miejscu na świecie w każdym momencie. Co ważne, ubezpieczenie to ma charakter pakietowy i można kształtować jego zakres w dowolny, elastyczny sposób, dołączając do palety usług np. stomatologa lub specjalne pakiety dla kobiet w ciąży. Użytkownicy Allianz Care z chwilą otrzymania polisy zyskują niecodzienny komfort oraz wygodę. Nie muszą bowiem pamiętać numerów kilku polis ubezpieczeniowych oraz numerów telefonów do konkretnych placówek medycznych. Otrzymują w zamian aplikację Allianz MyHealth, za pośrednictwem której dokonują wszelkich zleceń oraz rozliczeń. Aplikacja ta przewiduje funkcjonalności My Claims, My Contacts, Find a Hospital oraz Symptom Checker, która ułatwia w bardzo szybki sposób zidentyfikować typowe objawy choroby.

Fundamentem rozwiązania Allianz Care jest opieka szpitalna.

Fundamentem rozwiązania Allianz Care jest opieka szpitalna, która może być dowolnie obudowywana dostępnymi pakietami. Produkt Allianz Care przewiduje możliwość płatności składki w kilku walutach, a mianowicie GBP, EUR, USD oraz CHF. Wysokość składki uzależniona jest zaś od wieku oraz od kraju zamieszkania. Umowa Allianz Care zawierana jest na rok, po czym jest automatycznie odnawiana na kolejne okresy roczne. Istnieje ponadto możliwość obniżenia składki ubezpieczeniowej poprzez zadeklarowanie udziału własnego w całkowitej wysokości świadczenia. To nie wszystko, produkt daje bowiem możliwość wyboru opcji współpłatności, która również obniża składkę ubezpieczeniową. Przewiduje stały udział Ubezpieczonego w każdej płatności dokonywanej na rzecz placówki medycznej (przychodni lub szpitala).

Co warto wiedzieć o Allianz Care

Z uwagi na swój międzynarodowy charakter, produkt jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy przyjechali na dłuższy czas do Polski (uwaga: wg rankingu Expat Explorer Polska zajmuje 28. miejsce wśród krajów najczęściej wybieranych przez zagranicznych managerów) bez względu na cel, planują wyjechać za granicę do pracy lub w dowolnym celu, albo studiują na uczelniach zagranicznych lub też po prostu chcą mieć pewność dostępu do najbardziej renomowanych ośrodków medycznych na całym świecie, żyjąc na stałe w Polsce. Warto wyraźnie podkreślić, że ubezpieczenie Allianz Care działa w Polsce w pełnym zakresie, zatem stanowi alternatywę dla abonamentów medycznych oferowanych przez prywatne placówki medyczne.

Istnieje możliwość obniżenia składki ubezpieczeniowej poprzez zadeklarowanie udziału własnego w całkowitej wysokości świadczenia.

Co warto wiedzieć o Allianz Care? Dlaczego ta marka to dowód globalnego doświadczenia w ubezpieczeniach zdrowotnych? Dlaczego warto jej zaufać? Allianz Care to przede wszystkim:

 • Najwyższy rating kredytowy A+ przydzielany przez AM Best.
 • Dostęp do ponad 757 tysięcy dostawców usług medycznych na całym świecie.
 • Ponad 50 tys. pełnych refundacji leczenia szpitalnego rocznie.
 • Dostępność produktu w ponad 180 krajach.
 • Ponad 90% szkód likwidowanych automatycznie za pośrednictwem aplikacji MyHealth

  w ciągu 48 godzin.

 • Infolinia medyczna dostępna 24/7.
 • Ponad 1200 pracowników Allianz Worldwide Partners na całym świecie, dbających

  o sprawę działanie produktu Allianz Care (pochodzących z 68 krajów i mówiących w 34 językach).

Wszelkie szczegółowe informacje o produkcie oraz kontakt do Agentów, za pośrednictwem których można zawrzeć umowę Allianz Care, można znaleźć na stronie:

allianz.pl - Plany Międzynarodowej Opieki Zdrowotnej Allianz Care

Cenę ubezpieczenia Allianz Care można zaś sprawdzić na stronie:

apps.allianzworldwidecare.com

Grzegorz Kaliszuk

Dyrektor Zarządzający ds. Produktów Życiowych i Zdrowotnych w Allianz Polska


Partnerem tekstu jest Allianz.

Zobacz firmy: AM Best, Allianz

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-05-15 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.