Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2018-04-26 >>>

 

Rozmowy o rehabilitacji

 

Nawigacja

2018-04-27  

|<<

   

 >>|

2018-04-26  

<<<

>>>

 >>|

2018-04-25  

|<<

     

 

Data publikacji: 2018-04-26

Dz.U. nr: 4478

 

Barbara Stachowicz-Pratt, prezes zarządu Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym:

Marcowa konferencja zorganizowana przez Ergo Hestię i Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym "Powiększenie: Po drugiej stronie stoi człowiek" poświęcona była wyzwaniom, z którymi spotykają się zarówno osoby poszkodowane w wypadkach, jak też ubezpieczyciele. Wniosek z tego spotkania jest bardzo istotny: jeśli uda się zwiększyć szanse osób poszkodowanych na powrót do sprawności oraz czynnego udziału w życiu społecznym i zawodowym, wszystkie zainteresowane strony odniosą korzyści. Kolejne artykuły na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego to ważne głosy w dyskusji na temat wczesnej i kompleksowej rehabilitacji osób poszkodowanych w wypadkach.

Rola ubezpieczyciela jest nieoceniona

(CPOP, Ergo Hestia, Generali)

Kompleksowa rehabilitacja jest konieczna, ponieważ wpływanie tylko na wybraną część ciała osoby poszkodowanej w wypadku, nie przywróci jej pełnej sprawności. Jeżeli poszkodowany ma ranną nogę, nie możemy pominąć aspektu psychicznego, np. strachu przed powrotem do pracy. Stąd też konieczne jest kompleksowe podejście.

Część firm ubezpieczeniowych już ma świadomość, że rehabilitacja się opłaca, a część - zaczyna już do takiego wniosku dochodzić. W efekcie niektóre podmioty już mają swoje doświadczenia z programami rehabilitacyjnymi, a niektóre - dopiero zaczynają z tymi programami eksperymentować.

Przyglądam się pracy Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym od dłuższego czasu i z nieukrywanym podziwem obserwuję rosnące liczby - z jednej strony osób zdiagnozowanych, z drugiej strony osób, którym CPOP udzieliło wsparcia. Z całą pewnością droga, którą wyznacza CPOP, to jest właściwy kierunek. Firmy ubezpieczeniowe zdecydowanie powinny inwestować w programy rehabilitacyjne, czyli wyprzedzać potrzeby osób poszkodowanych, zmieniać filozofię likwidacji szkody z podejścia "zza biurka" na rzecz postawy proaktywnej, pracy bezpośrednio z osobą poszkodowaną.

W sytuacji wypadków komunikacyjnych osoby poszkodowane po pobycie w szpitalu i krótkiej sesji rehabilitacyjnej, najczęściej pozostają same, bez pomocy. Wówczas są skłonne do korzystania z rad osób niejednokrotnie nieprzygotowanych, niedoświadczonych albo osób, które często wykorzystują ich niewiedzę. W takiej sytuacji rola ubezpieczyciela jest nieoceniona.

Jakub Jacewicz

Członek zarządu Generali


Partnerem cyklu jest Ergo Hestia.Archiwum:

Rozmowy o rehabilitacji

 

Zobacz firmy: CPOP, Ergo Hestia, Generali

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2018-04-26 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.