Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2016-10-13 >>>

 

Akcja społeczna

 

Nawigacja

2016-10-14  

|<<

   

 >>|

2016-10-13  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2016-10-12  

|<<

     

 

Data publikacji: 2016-10-13

Dz.U. nr: 4096

AKCJA GWIAZDOR 2016
Prezenty dla dzieci

Dziś zrobiłam pierwsze podliczenie zgłoszeń i powiem Wam, że już teraz mam Gwiazdorów / Świętych Mikołajów / Aniołów dla 362 dzieciaczków! A to dopiero początek.... Jak co roku mnie zadziwiacie :-) I wiem, że powtarzam się, ale jesteście cudni. Magiczne i wyśnione 1000 staje się coraz bardziej realne... Dziękuję - Izabela Król

 

Dzień dobry Wszystkim po raz Szósty :) :) :) ...a dla niektórych Pierwszy ;) z okazji Akcji Gwiazdor

Ogłaszam uroczyste rozpoczęcie Akcji Gwiazdor w roku 2016!!!

Wiem, wiem... do zimy daleko, ale w tym roku chciałabym przekroczyć magiczną liczbę 1000 obdarowanych dzieciaczków (!!! :) :)), więc analogicznie do roku 2015 ślę Wam zaproszenie do tej niesamowitej Akcji z początkiem jesieni. Akcji, która daje mi niewiarygodną energie na wiele miesięcy, zaś samym dzieciaczkom radość, jaką trudno opisać słowami...

Akcja Gwiazdor zaczęła się 14 lat temu od jednego ośrodka i kilkunastu dzieci.

Rok temu akcja objęła już kilka tysięcy dzieci w całej Polsce.

Dla tych, którzy słyszą o tej Akcji po raz pierwszy

Jestem koordynatorem akcji świątecznej, którą obejmujemy dzieci z ośrodków, do których nikt nie trafia z dodatkową pomocą w czasie świąt. Nierzadko prezenty od Gwiazdora (czyli z tej Akcji) są jedynymi prezentami dla dzieci po choinką... Nazywamy ją AKCJĄ GWIAZDOR (Gwiazdor, bo akcja zaczęła się w Poznaniu, a tam nie mają Świętego Mikołaja tylko Gwiazdora). Teraz jest już 15 rok tej akcji. Zaczęła się od jednego ośrodka i kilkunastu dzieci, a rok temu akcja objęła już kilka tysięcy dzieci w całej Polsce.

W przypadku 'moich dzieci' - generalnie mam dzieci objęte opieką w ramach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W praktyce są to świetlice, które gromadzą dzieciaczki z biednych patologicznych rodzin w związku z przemocą w rodzinie, alkoholizmem itp. Nasze dzieci przebywają w takich świetlicach, gdzie mają organizowany czas, mają posiłki i ktoś się nimi zajmuje. Byliśmy już na kilku spotkaniach z centralą TPD i ich filozofia oraz sposób selekcji dzieci dokładnie odpowiada naszemu nadrzędnemu celowi, żeby trafić do najuboższych dzieci, do których pomoc trafia bardzo rzadko, i właśnie dlatego na nich się skupiamy. Dzieci są w wieku od przedszkola do szkoły podstawowej, czyli od 3 lat do 12 lat, aczkolwiek trafiają nam się czasem i młodsze Maluchy, a czasami też nastolatki, o których Święty Mikołaj często zapomina...

I tak od 2011 roku pobijamy wspólnie nowe rekordy :)

+ Rok 2011 - zaczęłam tę Akcję i wtedy znalazłam Gwiazdorów dla 50 dzieci

+ Rok 2012 - 130 dzieci + wciągnęłam Olę Ślusarczyk (Gothaer), bo nasza akcja spontanicznie przekroczyła granice Warszawy i zawędrowała na południe Polski (Katowice, Kraków, Bielsko - Biała i okolice), gdzie Ola miała jeszcze ok 50 dzieci i ze względów logistycznych całkowicie przejęła koordynację Akcji na południu...

+ Rok 2013 - 224 dzieci tylko u mnie plus 98 u Oli

+ Rok 2014 - ...478 dzieciaczków! W tym jeszcze 'niechcący trafiliśmy do Lublina - 15 dzieci ;) - ha!

+ No i rok 2015 - to był przełom.... Dotarliśmy z prezentami do ponad 800 dzieci! Normalnie ta Akcja wymknęła mi się spod kontroli ;) Ludzie są cudowni. Mocno w to wierzę. Załączam zdjęcie naszej recepcji przed transportem paczek. To było wielkie WOW!Dla przypomnienia dla 'Starych Gwiazdorów / Św. Mikołajów / Aniołów i dla Tych, którzy słyszą o tej Akcji po raz pierwszy - poniżej zasady:

Gwiazdor przygotowuje paczkę do wartości 60 zł plus słodycze według uznania.

Na czym dokładnie polega nasza Akcja?

- Najpierw nawiązujemy kontakt z Centralą TPD, która wskazuje nam najbiedniejsze świetlice. Rok temu poza świetlicami z okolic Warszawy dotarliśmy do Łodzi, Zamościa, Lublina i wielu, wielu innych!

- Następnie dzieci ze wskazanych świetlic piszą list do Gwiazdora = Świętego Mikołaja

- Listy przekazujemy osobom, które chcą zrobić prezenty, czyli do naszych Gwiazdorów - każdy, Kto się zgłosi, dostanie list dziecka do Świętego Mikołaja.

- Gwiazdorzy przygotowują paczkę i dostarczają ją do Centrum Dowodzenia, które jest u mnie w biurze (Marszałkowska 111, w centrum Warszawy)

- Następnie prezenty te przekazujemy do świetlic i dzieci w czasie spotkania Bożonarodzeniowego w placówce dostają pod choinkę najprawdziwsze prezenty od Gwiazdora / Świętego Mikołaja / Anioła !

Jaka jest wartość paczki?

- Robimy paczki do wartości 60 zł

- Do paczki Gwiazdor dorzuca słodycze już według uznania

By zostać Gwiazdorem, zgłoszenie trzeba przesłać do 22 października.

A teraz mam do Was pytanie :)

Czy i w tym roku zechcecie zostać Świętym Mikołajem? Każda deklaracją się liczy :-) Pamiętacie też, że prezent można zrobić kilku dzieciom, a jak Ktoś ma takie życzenie, to może przygarnąć nawet i kilkanaście czy kilkadziesiąt dzieciaczków! ;)

Zachęcam gorąco Wszystkich do przyłączenia się do tej Akcji oraz zaproszenia do nich bliskich oraz Kolegów / Koleżanki z pracy / Rodzinę! Wierzcie mi, radość z otrzymanego listu od dziecka, a potem satysfakcja, z jaką się przygotowuję się paczkę - jest bezcenna. Zwłaszcza w tym zaganianym świecie.

Proszę dajcie mi odpowiedź do 22 października (a im wcześniej, tym lepiej) na adres: izabela.gwiazdor@gmail.com.

Uśmiecham się do Was ponownie, i z góry bardzo dziękuję w imieniu Dzieciaczków.... :-)

Izabela Król

 

Linki:  

Zobacz także:

Komentarz Marcina Kapuścińskiego

Komentarz Tomasza W. Dziedzianowicza

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2016-10-13 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.