Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2014-03-28 >>>

 

Spojrzenie na rynek

 

Nawigacja

2014-03-31  

|<<

   

 >>|

2014-03-28  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2014-03-27  

|<<

     

 

Data publikacji: 2014-03-28

Dz.U. nr: 3460

Ubezpieczenia funeralne potrzebne na rynku

(4LifeDirect, Allianz, Europa, Ubezpieczeniaonline.pl, Uniqa)

Koszty związane z pogrzebem osoby bliskiej nieraz są dla rodziny zmarłego dużym obciążeniem finansowym. Wzrost świadomości i szereg innych czynników powodują, że coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie funeralne. - Kinga Wiśniewska

 

Oferta ubezpieczeniowa dla osób, które chcą zapewnić finansowe wsparcie dla swoich bliskich w organizacji pogrzebu, nie jest na polskim rynku zbyt szeroka. Wydaje się jednak, że ubezpieczyciele zaczęli interesować się tego typu produktami.

Ubezpieczenie funeralne stanowi dobre uzupełnienie ubezpieczeń ochronnych.

Uzupełnienie produktów ochronnych

Agnieszka Callen, menedżer Wydziału Rozwoju Produktów w Departamencie Indywidualnych Ubezpieczeń na Życie w Allianz Życie, uważa, że ubezpieczenie funeralne Kalia oferowane przez Allianz stanowi dobre uzupełnienie ubezpieczeń ochronnych. "Wsparcie finansowe na wypadek śmierci oferują de facto wszystkie ubezpieczenia ochronne, natomiast dla osób, których wyłącznym celem jest finansowanie pogrzebu dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie funeralne" - tłumaczy.

Większość firm oferujących ubezpieczenie pogrzebowe jest zadowolona ze sprzedaży tego produktu.

Rafał Kukier, dyrektor Departamentu Współpracy z Mieszkalnictwem w Uniqa, podaje, że Uniqa wystartowała z pilotażową sprzedażą produktu Pomocna dłoń pod koniec ubiegłego roku. W tym roku zaczyna oferować go na szeroką skalę. "O taki produkt od dawna pytali nasi pośrednicy, którzy są blisko potencjalnych potrzeb potencjalnych klientów" - zapewnia Rafał Kukier.

Jacek Wakulski, dyrektor Pionu Sprzedaży Alternatywnej w Europie Życie, mówi, że ubezpieczyciel usatysfakcjonowany jest ze sprzedaży oferowanego we współpracy z multiagencją Ubezpieczeniaonline.pl ubezpieczenia Życie Direct. W jego ramach dostępne są dodatkowy zasiłek pogrzebowy z sumami ubezpieczenia 4-12 tys. zł oraz ubezpieczenie Spokój Bliskich, gdzie suma ubezpieczenia może wynieść nawet 300 tys. zł. "Klientom, którzy decydują się na tego rodzaju ubezpieczenie, zależy na tym, aby po ich śmierci osoby bliskie otrzymały wysokie świadczenia" - zaznacza Jacek Wakulski.

4LifeDirect podkreśla, że ich ubezpieczenia kierowane są również do osób, którym nie chodzi o pozostawienie rodzinom fortuny. "Niektórzy chcą po prostu mieć pewność, że nie zostawią po sobie niezapłaconych rachunków lub że nie obciążą rodzin kosztami swojego pogrzebu" - podkreśla Katarzyna Jedynak, dyrektor operacyjny 4LifeDirect.

Ubezpieczyciele są usatysfakcjonowani poziomem sprzedaży ubezpieczeń pogrzebowych.

Do podeszłego wieku

Agnieszka Callen zwraca uwagę, że zawarcie ubezpieczenia pogrzebowego jest bardzo proste. Do ubezpieczenia Kalia z oferty Allianz mogą przystąpić osoby w wieku 18-76 lat, bez konieczności przeprowadzenia badań lekarskich. 4LifeDirect obejmuje ochroną klientów nawet do 85 lat i bez konieczności odpowiadania na pytania o zdrowie, a także bez przechodzenia badań lekarskich oferuje sumy ubezpieczenia do 100 tys. zł. "Najczęściej wybierane są świadczenia w wysokości, która pozwala na pokrycie wszystkich kosztów związanych z pogrzebem, opłacenie rachunków i innych ostatnich wydatków" - wyjaśnia Katarzyna Jedynak. W Europie Życie mogą ubezpieczyć się osoby również do 85 roku życia, zaś badania lekarskie zlecane są, gdy klient będzie chciał zostać objęty ochroną ubezpieczeniową, gdzie suma ubezpieczenia wynosi od 100 do 300 tys. zł.

Czy ubezpieczenia funeralne to perspektywiczny produkt? Wydaje się, że Polacy myślą coraz częściej o tym, aby pomóc rodzinie z kosztami pogrzebu, rachunkami czy innymi ostatnimi wydatkami i są zainteresowani ubezpieczeniami pogrzebowymi. "Jest to z całą pewnością perspektywiczny produkt. A powodów jest kilka: starzejące się społeczeństwo, zmniejszony zasiłek pogrzebowy, chęć ubezpieczonych do nieobciążania najbliższych kosztem pogrzebu, wzrost świadomości klientów" - podsumowuje Rafał Kukier.

Kinga Wiśniewska

 

Zobacz firmy: 4LifeDirect, Allianz, Europa, Ubezpieczeniaonline.pl, Uniqa

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2014-03-28 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.