Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2012-05-30 >>>

 

Komentarze

 

Nawigacja

2012-05-31  

|<<

   

 >>|

2012-05-30  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2012-05-29  

|<<

     

 

Data publikacji: 2012-05-30

Dz.U. nr: 3005

Komentarz do: Zwrot kosztów może być

Z przyjemnością przeczytałem wyważoną analizę mec. Nawracały w sprawie uzasadnienia uchwały SN, dotyczącej kosztów przedprocesowych w likwidacji.

Najciekawsze dla mnie są konsekwencje sformułowania SN, że wysokość kosztów mieścić się powinna w granicach wyznaczonych uzasadnionym nakładem pracy i stosownemu do niego wynagrodzeniu.

Otóż kiedy zapadną pierwsze wyroki zasądzające zwrot kosztów przedsądowych od ubezpieczycieli, to będą musiały one posiadać także uzasadnienie co do oceny ich wysokości, wtedy rynek i poszkodowani z dużą uwagą przyjmą informację, że koszty, na które ci drudzy zgodzili się w umowie z kancelariami (ok. 20-30% success fee), i je zapłacili, są znacznie większe niż te ocenione przez sąd jako adekwatne (np. będą zbliżone do kwot z rozporządzeń w sprawie opłat za czynności radców prawnych i czynności adwokatów). Co wtedy?

Oceniam, że już niebawem wrócimy i to w trybie awaryjnym do zagadnienia prawnej regulacji wynagrodzeń kancelarii odszkodowawczych. Ciekawych argumentów dostarczą nam zapewne sądy powszechne.

Bartosz Paczesny

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o.

 

Linki:  

Zobacz komentowany tekst:

Jakub Nawracała, Zwrot kosztów może być

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2012-05-30 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.