Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2011-05-20 >>>

 

Rynek

 

Nawigacja

2011-05-23  

|<<

   

 >>|

2011-05-20  

<<<

>>>

 >>|

2011-05-19  

|<<

     

 

Data publikacji: 2011-05-20

Dz.U. nr: 2748

Marny rok. Wyniki ubezpieczycieli życiowych

(Aegon, Amplico Life, Aviva, Compensa, Europa, ING, PZU, Skandia, Warta)

Wszyscy, nawet ludzie spoza ubezpieczeń, wiedzą, że rok 2010 nie może być zaliczony do udanych w majątku. Ale i w życiu nie wygląda on najlepiej. - Marcin Z. Broda

 

Patrząc na wyniki przypisu składki w ubezpieczeniach na życie za rok 2010 uderza chyba najbardziej "rewolucyjna" kolejność ubezpieczycieli (zobacz: pełne dane). Poza oczywiście PZU z "wielkiej (niegdyś?) czwórki" najwyżej lokuje się ING - na 4. pozycji. Wyprzedza je Europa i Warta. Aviva jest na miejscu 6., a Amplico Life aż na 8.

Wyniki roku 2010 nie mogą być oceniane pozytywnie.

I choć oczywiście można mówić i przypominać, że w dzisiejszej życiówce przypis nie jest miarodajny do oceny skali działania ubezpieczyciela to kolejność ta mówi jednak też coś o zmianach na rynku. Ot, choćby pozycje sztandarowych chyba w Polsce unit-linków: Aegona i Skandii. To odpowiednio 13. i 16. miejsce wg przypisu. Zaraz obok na przykład Compensy, która jako żywo z ubezpieczeniami życiowymi się nie kojarzy.

Generalne wyniki roku 2010 nie mogą być oceniane pozytywnie. Przypis wzrósł zaledwie o 4%. To oczywiście w znacznym stopniu ocena współpracy z bankami i sprzedaży produktów "opakowanych" jedynie w ubezpieczenie. Niemniej to również obraz zmniejszenia intensywności penetracji oszczędności Polaków przez ubezpieczenia.

Do pozytywów, tradycyjnie już zresztą, zaliczyć można formalnie dobre finansowe zabezpieczenie. Żaden z ubezpieczycieli nie ma kłopotów ani z marginesem wypłacalności, ani z pokryciem rezerw aktywami.

Marcin Z. Broda

 

Linki:  

Zobacz także:

Wyniki ubezpieczycieli życiowych w 2010 r.

Wyniki ubezpieczycieli majątkowych w 2010 r.

 

Zobacz firmy: Aegon, Amplico Life, Aviva, Compensa, Europa, ING, PZU, Skandia, Warta

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2011-05-20 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.