Dziennik Ubezpieczeniowy

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

 

 

Artykuł: <<< 2012-12-17 >>>

 

Zamówienia publiczne (postępowania)

 

Nawigacja

2012-12-18  

|<<

   

 >>|

2012-12-17  

|<< 

<<<

>>>

 >>|

2012-12-14  

|<<

     

 

Data publikacji: 2012-12-17

Dz.U. nr: 3144

Nowa Dęba: Gmina Nowa Dęba

Nowa Dęba: Kompleksowe świadczenie usług ubezpieczeniowych

Numer ogłoszenia: 265367 - 2012; data zamieszczenia: 14.12.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Nowa Dęba , ul. Rzeszowska 3, 39-460 Nowa Dęba, woj. podkarpackie, tel. 015 8462671, faks 015 8465137.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowadeba.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Kompleksowe świadczenie usług ubezpieczeniowych.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie mienia od kradzieży i rabunku

Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów

Ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk

Ubezpieczenie maszyn i urządzeń od wszystkich ryzyk

CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA: Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Członków Ochotniczych Straży Pożarnych (wariant imienny i bezimienny)

CZĘŚĆ III ZAMÓWIENIA: Ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco, NNW, Assistance).

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.

  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających w trybie z wolnej ręki, których wartość nie przekroczy 5% wartości zamówienia podstawowego (dotyczy każdej części zamówienia), na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy prawo zamówień publicznych. Wartość przedmiotowego zamówienia jest oszacowana z uwzględnieniem zamówień uzupełniających, zgodnie z art. 32 ust. 3 Ustawy prawo zamówień publicznych.

    Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie podstawowe zobowiązany będzie do zastosowania w zamówieniach uzupełniających:

    - stawek/składek nie wyższych niż zastosowane w zamówieniu podstawowym oraz nie będzie stosował stawek minimalnych wynikających z zasady określającej minimalną składkę ubezpieczeniową dla każdej wystawionej umowy (polisy);

    - zakresu tożsamego z zakresem określonym w zamówieniu podstawowym w odniesieniu do poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych;

    - Wykonawca przy kalkulacji składki uwzględni okres rzeczywiście udzielanej ochrony według systemu pro rata temporis za każdy dzień.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 66.51.00.00-8, 66.51.21.00-3, 66.51.50.00-3, 66.51.51.00-4, 66.51.54.00-7, 66.51.60.00-0, 66.51.61.00-1, 66.51.64.00-4.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 3.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Okres w miesiącach: 12.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: 15.1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium na część I i III zamówienia w wysokości: cześć I zamówienia 2 000,00 zł. (słownie: dwa tysiące złotych), część III zamówienia 1 000,00 (słownie: jeden tysiąc złotych) do dnia 24.12.2012 r. do godz. 10:45.

Wadium może być wnoszone w formie dopuszczonej ustawą Pzp:

15.2 W przypadku wpłaty wadium w formie przelewu należy wpłacić go na rachunek Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba w Banku Spółdzielczym w Tarnobrzegu O/Nowa Dęba nr rach:

82 9434 1083 2003 1300 0101 0007.

15.3 W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach - dokument wadium należy złożyć w kasie Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba (pok. 206)

15.4 Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie oraz wymaganej wysokości i formie skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

15.5 Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne

z art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:

1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,

2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy na zasadach określonych w SIWZ, (jeżeli SIWZ przewiduje wymóg wniesienia zabezpieczenia),

3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

15.6 Zwrot wadium nastąpi zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.

III.2) ZALICZKI

  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: nie

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada Zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, zgodnie z wymogami określonymi w ustawie o działalności ubezpieczeniowej z dnia 22 maja 2003r. z późn. zm. (jednolity tekst. Dz. U. z 2010r. nr 11 poz. 66 z późn. zmian.) w zakresie tożsamym ze wskazanym przedmiotem zamówienia lub, gdy zezwolenie nie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów, zaświadczenie właściwego organu nadzoru, że Wykonawca prowadzi działalność ubezpieczeniową w wymaganym zakresie lub oświadczenie organu uprawnionego do reprezentowania wykonawcy, że prowadzi on działalność ubezpieczeniową w wymaganym zakresie i nie jest konieczne posiadanie przez niego zezwolenia - wraz z przytoczeniem podstawy prawnej - na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie działalności wymaganej przez Zamawiającego.

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • W okresie 36 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie) wykonawca wykonał lub jest w trakcie wykonywania następujących usług:

      CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA: 3 usługi odpowiadające zakresowi ubezpieczenia Części I niniejszego postępowania, z których przypis składki każdej usługi za okres 12 miesięcy był/jest na poziomie co najmniej 100 000,00 zł

      CZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA: 3 usługi odpowiadające zakresowi ubezpieczenia Części II niniejszego postępowania, gdzie w ramach każdej z usług było/jest ubezpieczonych co najmniej 70 strażaków.

      CZĘŚĆ III ZAMÓWIENIA: 3 usługi odpowiadające zakresowi ubezpieczenia Części III niniejszego postępowania, gdzie w ramach każdej z usług było/jest ubezpieczonych co najmniej 20 pojazdów

  • III.3.3) Potencjał techniczny

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony poprzez złożenie oświadczenia przez wykonawcę - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SIWZ

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:

      A) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dwie osoby do realizacji zamówienia, które winny posiadać wiedzę dot. ryzyk objętych zakresem ubezpieczenia oraz posiadać doświadczenie zawodowe w branży ubezpieczeniowej nie krótsze niż 24 miesiące. Osoby te będą również wyznaczone do kontaktu z Zamawiającym i Brokerem, w szczególności do udzielania wyjaśnień w trakcie realizacji zamówienia.

      B) Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wyznaczy jedną osobę do likwidacji szkód, która winna posiadać wiedzę dot. ryzyk objętych zakresem ubezpieczenia oraz posiadać doświadczenie zawodowe w zakresie likwidacji szkód nie krótsze niż 24 miesiące. Osoba ta będzie również wyznaczona do kontaktu z Zamawiającym i Brokerem, w szczególności do udzielania wyjaśnień w związku ze zgłoszonymi szkodami.

      W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia osoby wyznaczone do realizacji zamówienia i likwidacji szkód mogą być przypisane do kilku części zamówienia, pod warunkiem, że spełniają wymogi dotyczące wiedzy związanej z zakresem ubezpieczenia danej części zamówienia i doświadczenia zawodowego określone w ppkt. A i B.

  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca posiada, zgodnie z art. 154 ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o działalności ubezpieczeniowej, na dzień 30.04.2012 roku wskaźnik pokrycia rezerw techniczno ubezpieczeniowych aktywami na poziomie co najmniej 100 %,

      B) Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca posiada, zgodnie z art. 146 ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o działalności ubezpieczeniowej, na dzień 30.04.2012 roku wskaźnik pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi na poziomie co najmniej 100%.

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • koncesję, zezwolenie lub licencję
    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Wypełniony formularz ofertowy odpowiednio dla części, na które wykonawca składa ofertę zgodny w treści ze wzorem przedstawionym przez zamawiającego;

9.1.2. Wypełniony formularz cenowy odpowiednio dla części, na które wykonawca składa ofertę zgodny w treści ze wzorem zamawiającego;

9.1.3. Pełnomocnictwo w formie pisemnej do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia, z którego wynika zakres umocowania, w szczególności umocowanie do podpisania oferty wraz z załącznikami, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę;

9.1.4. Podpisany projekt umowy odpowiednio dla części, na które wykonawca składa ofertę zgodny w treści ze wzorem zamawiającego;

9.1.5. Ogólne i/lub szczególne warunki ubezpieczenia odpowiadające przedmiotowi ubezpieczenia.

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

CZĘŚĆ I

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, odpowiednio do treści art. 144 ust. 1 Ustawy prawo zamówień publicznych, jak również możliwość wprowadzenia zmian nieistotnych, tj. takich, że wiedza o ich wprowadzeniu do umowy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o zamówienie, czy też na wynik postępowania.

2. Zmiany w zawartej umowie mogą być dokonane w przypadkach wymienionych poniżej:

zmiana uzasadniona będzie okolicznościami leżącymi po stronie Zamawiającego, w szczególności sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi lub warunkami organizacyjnymi; Zamawiający poinformuje wykonawcę na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej i wskaże sposób ich rozwiązania;

gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna strona nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;

zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 Kodeksu Cywilnego; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiany kluczowego personelu wykonawcy, wskazanego do realizacji i obsługi zamówienia; wykonawca poinformuje na piśmie zamawiającego o zmianie personelu wskazanego do realizacji i obsługi zamówienia; wykonawca wyznaczy nowe osoby w liczbie i z kwalifikacjami zgodnymi z warunkami określonymi przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SIWZ;

zmiany danych (min. adres, sposób reprezentacji, osoby uprawnione do reprezentacji) dotyczących wykonawcy, zamawiającego lub innych podmiotów objętych ubezpieczeniem wymienionych w pkt 1.1. SIWZ lub zmiany dotyczące liczby i formy prawnej podmiotów objętych ubezpieczeniem; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiany podwykonawców, jeżeli biorą udział w realizacji zamówienia; wykonawca poinformuje zamawiającego na piśmie o zmianie podwykonawcy, z jednoczesnym wskazaniem nowego podwykonawcy lub informacją, że tę część zamówienia Wykonawca wykona samodzielnie;

korzystne dla zamawiającego zmiany zakresu ubezpieczenia wynikające ze zmiany ogólnych warunków ubezpieczenia wykonawcy; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności wskazując korzyści zmiany; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

przeniesienie do zakresu ubezpieczenia, zapisów korzystniejszych (niż zapisy SIWZ) dla Ubezpieczającego/Ubezpieczonego wynikających z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia w ramach prowadzonego postępowania; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

zmiana przepisów prawa (nowelizacja lub wprowadzenie nowych przepisów); jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o konieczności zmiany umowy w związku ze zmianą przepisów prawa; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

powstanie nowe ryzyko nie przewidziane wcześniej w SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności wskazując korzyści zmiany umowy w związku z powstaniem nowego ryzyka; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

powstanie nowy produkt na rynku ubezpieczeń osobowych oraz ubezpieczeń majątkowych; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

w przypadku objęcia usług ubezpieczeniowych podatkiem VAT; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o konieczności zmiany zapisów umowy w związku z zaistnieniem okoliczności wskazanych powyżej; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia.

3. Zmiany postanowień umowy, o których mowa w ust. 2, muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

4. Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 2 jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę, zawierającego opis zmiany oraz uzasadnienie zmiany. Wykonawca wyliczy koszt wprowadzenia zmiany, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na jego wynagrodzenie.

CZĘŚĆ II

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, odpowiednio do treści art. 144 ust. 1 Ustawy prawo zamówień publicznych, jak również możliwość wprowadzenia zmian nieistotnych, tj. takich, że wiedza o ich wprowadzeniu do umowy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o zamówienie, czy też na wynik postępowania.

2. Zmiany w zawartej umowie mogą być dokonane w przypadkach wymienionych poniżej:

zmiana uzasadniona będzie okolicznościami leżącymi po stronie Zamawiającego, w szczególności sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi lub warunkami organizacyjnymi; Zamawiający poinformuje wykonawcę na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej i wskaże sposób ich rozwiązania;

gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna strona nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;

zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 Kodeksu Cywilnego; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiany kluczowego personelu wykonawcy, wskazanego do realizacji i obsługi zamówienia; wykonawca poinformuje na piśmie zamawiającego o zmianie personelu wskazanego do realizacji i obsługi zamówienia; wykonawca wyznaczy nowe osoby w liczbie i z kwalifikacjami zgodnymi z warunkami określonymi przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SIWZ;

zmiany danych (min. adres, sposób reprezentacji, osoby uprawnione do reprezentacji) dotyczących wykonawcy, zamawiającego lub innych podmiotów objętych ubezpieczeniem wymienionych w pkt 1.1. SIWZ lub zmiany dotyczące liczby i formy prawnej podmiotów objętych ubezpieczeniem; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiany podwykonawców, jeżeli biorą udział w realizacji zamówienia; wykonawca poinformuje zamawiającego na piśmie o zmianie podwykonawcy, z jednoczesnym wskazaniem nowego podwykonawcy lub informacją, że tę część zamówienia Wykonawca wykona samodzielnie;

korzystne dla zamawiającego zmiany zakresu ubezpieczenia wynikające ze zmiany ogólnych warunków ubezpieczenia wykonawcy; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności wskazując korzyści zmiany; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

przeniesienie do zakresu ubezpieczenia, zapisów korzystniejszych (niż zapisy SIWZ) dla Ubezpieczającego/Ubezpieczonego wynikających z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia w ramach prowadzonego postępowania; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

zmiana przepisów prawa (nowelizacja lub wprowadzenie nowych przepisów); jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o konieczności zmiany umowy w związku ze zmianą przepisów prawa; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

powstanie nowe ryzyko nie przewidziane wcześniej w SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności wskazując korzyści zmiany umowy w związku z powstaniem nowego ryzyka; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

powstanie nowy produkt na rynku ubezpieczeń osobowych; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

w przypadku objęcia usług ubezpieczeniowych podatkiem VAT; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o konieczności zmiany zapisów umowy w związku z zaistnieniem okoliczności wskazanych powyżej; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia.

3. Zmiany postanowień umowy, o których mowa w ust. 2, muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

4. Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 2 jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę, zawierającego opis zmiany oraz uzasadnienie zmiany. Wykonawca wyliczy koszt wprowadzenia zmiany, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na jego wynagrodzenie.

CZĘŚĆ III

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, odpowiednio do treści art. 144 ust. 1 Ustawy prawo zamówień publicznych, jak również możliwość wprowadzenia zmian nieistotnych, tj. takich, że wiedza o ich wprowadzeniu do umowy na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o zamówienie, czy też na wynik postępowania.

2. Zmiany w zawartej umowie mogą być dokonane w przypadkach wymienionych poniżej:

zmiana uzasadniona będzie okolicznościami leżącymi po stronie Zamawiającego, w szczególności sytuacją finansową, zdolnościami płatniczymi lub warunkami organizacyjnymi; Zamawiający poinformuje wykonawcę na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej i wskaże sposób ich rozwiązania;

gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna strona nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy zgodnie z SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;

zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 Kodeksu Cywilnego; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiany kluczowego personelu wykonawcy, wskazanego do realizacji i obsługi zamówienia; wykonawca poinformuje na piśmie zamawiającego o zmianie personelu wskazanego do realizacji i obsługi zamówienia; wykonawca wyznaczy nowe osoby w liczbie i z kwalifikacjami zgodnymi z warunkami określonymi przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SIWZ;

zmiany danych (min. adres, sposób reprezentacji, osoby uprawnione do reprezentacji) dotyczących wykonawcy, zamawiającego lub innych podmiotów objętych ubezpieczeniem wymienionych w pkt 1.1. SIWZ lub zmiany dotyczące liczby i formy prawnej podmiotów objętych ubezpieczeniem; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu okoliczności wskazanych powyżej;

zmiany podwykonawców, jeżeli biorą udział w realizacji zamówienia; wykonawca poinformuje zamawiającego na piśmie o zmianie podwykonawcy, z jednoczesnym wskazaniem nowego podwykonawcy lub informacją, że tę część zamówienia Wykonawca wykona samodzielnie;

korzystne dla zamawiającego zmiany zakresu ubezpieczenia wynikające ze zmiany ogólnych warunków ubezpieczenia wykonawcy; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności wskazując korzyści zmiany; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

przeniesienie do zakresu ubezpieczenia, zapisów korzystniejszych (niż zapisy SIWZ) dla Ubezpieczającego/Ubezpieczonego wynikających z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia wykonawcy wybranego do realizacji zamówienia w ramach prowadzonego postępowania; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

zmiana przepisów prawa (nowelizacja lub wprowadzenie nowych przepisów); jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o konieczności zmiany umowy w związku ze zmianą przepisów prawa; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

powstanie nowe ryzyko nie przewidziane wcześniej w SIWZ; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności wskazując korzyści zmiany umowy w związku z powstaniem nowego ryzyka; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

powstanie nowy produkt na rynku ubezpieczeń osobowych oraz ubezpieczeń majątkowych; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o zaistnieniu powyższych okoliczności; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia;

w przypadku objęcia usług ubezpieczeniowych podatkiem VAT; jedna ze stron poinformuje drugą na piśmie o konieczności zmiany zapisów umowy w związku z zaistnieniem okoliczności wskazanych powyżej; wykonawca poinformuje zamawiającego o wpływie zmiany na cenę zamówienia.

3. Zmiany postanowień umowy, o których mowa w ust. 2, muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, stanowiącego, że umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

4. Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 2 jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zmianę, zawierającego opis zmiany oraz uzasadnienie zmiany. Wykonawca wyliczy koszt wprowadzenia zmiany, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na jego wynagrodzenie.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://www.nowadeba.pl/przetargi/przetargi/

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: UMiG Nowa Dęba ul. Rzeszowska 3, pok. nr 302.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 24.12.2012 godzina 10:45, miejsce: UMiG Nowa Dęba ul. Rzeszowska 3, pok. nr 102.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego udział bierze firma brokerska DONORIA Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu ul. Wielkie Garbary 7A, działająca na podstawie udzielonego pełnomocnictwa. Broker uprawniony jest do podejmowania czynności związanych z przygotowaniem postępowania o udzielenie zamówienia oraz obsługą realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielał pełnomocnikowi Zamawiającego - DONORIA Sp. z o.o. informacji na temat bieżącej likwidacji szkód Zamawiającego. Wykonawca, który zostanie wybrany do realizacji zamówienia, zobowiązany jest wypłacić brokerowi kurtaż w oparciu o stawki zwyczajowo przyjęte na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego..

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

CZĘŚĆ Nr: 1 NAZWA: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie mienia od kradzieży i rabunku

Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów

Ubezpieczenie mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk

Ubezpieczenie maszyn i urządzeń od wszystkich ryzyk.

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Zgodnie z programem ubezpieczenia stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 66.51.00.00-8, 66.51.50.00-3, 66.51.51.00-4, 66.51.54.00-7, 66.51.60.00-0, 66.51.64.00-4.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 12.

  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 80
    • 2. Klauzule fakultatywne - 10
    • 3. Dodatkowe warunki fakultatywne - 10


CZĘŚĆ Nr: 2 NAZWA: Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Członków Ochotniczych Straży Pożarnych (wariant imienny i bezimienny).

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Zgodnie z programem ubezpieczenia stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 66.51.00.00-8, 66.51.21.00-3.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 12.

  • 4) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.


CZĘŚĆ Nr: 3 NAZWA: Ubezpieczenia komunikacyjne (OC, Autocasco, NNW, Assistance).

  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia: Zgodnie z programem ubezpieczenia stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 66.51.00.00-8, 66.51.41.10-0, 66.51.61.00-1.

  • 3) Czas trwania lub termin wykonania: Okres w miesiącach: 12.

  • 4) Kryteria oceny ofert: cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 90
    • 2. dodatkowe warunki fakultatywne - 10


Za:

Biuletyn Zamówień Publicznych, ogłoszenie nr 265367 z dnia 2012-12-14

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2012-12-17 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.