Dziennik Ubezpieczeniowy

 

Dziennik Ubezpieczeniowy >> Szukaj 

 Mapa strony

 

Archiwum :: O Dzienniku :: Prenumerata 

 Szukaj

Szukaj

 

Ostatnie Dzienniki

Ostatnie Dzienniki:

 

Ankieta

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej

 

Wiadomości

 

Polska

Aviva funduje granty dla uczestników programu w TVP2
ING Życie wspiera fundację "Ogród Nadziei"
Artur Olech prezesem Generali
Szkody w skrócie
Sandomierz i Bogatynia oszacowały straty powodziowe
Nie będzie wykreśleń z OFE
PZU liderem w Europie Środkowo-Wschodniej
PZU: zysk niższy o 1,5 mld zł
Nie zabijajmy staruszków
Projekt podatku od banków w Sejmie
Reforma wprowadzi powszechne opiekuńcze ubezpieczenie
Histora PZU na Ukrainie
Straty powodziowe sięgają 12 mld zł
MCI Bio Ventures kupił Med Casco
Ubezpieczyciele lokują w większej liczbie banków
RSSWięcej...

 

Świat

Zobacz..

 

Zamówienia publiczne

Zobacz..

 

Artykuł: <<< 2006-12-07 >>>

Umowa ubezpieczenia

 

Nawigacja

2006-12-08  

|<<

   

 >>|

2006-12-07  

<<<

>>>

 >>|

2006-12-06  

|<<

     

 

Data publikacji: 2006-12-07

Dz.U. nr: 1633

Podkomisja kończy kompromisem

(IGUiOR, PIU, Rzecznik Ubezpieczonych)

Sejmowa podkomisja pracująca nad nowelizacją przepisów dotyczących umowy ubezpieczenia wczoraj przyjęła sprawozdanie końcowe. Oznacza to, że projekt trafi teraz do komisji, a być może już na pierwszym posiedzeniu Sejmu w styczniu odbędzie się II czytanie. "Wydaje się, że z początkiem nowego roku będziemy mieć ustawę" - mówił poseł Stanisław Rydzoń, który prowadził wczorajsze obrady.

Na wczorajszym posiedzeniu przyjęto 5 ostatnich poprawek, które zostały wspólnie uzgodnione przez stronę rządową, PIU, Rzecznika Ubezpieczonych i Izbę Gospodarczą Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka. Podkreślono, że jest to kompromis i żadna ze stron lojalnie nie zgłaszała dodatkowych zmian do tych zapisów.

Uzgodnienia dotyczyły:

+ objęcia przepisami o ochronie konsumenta drobnych przedsiębiorców oraz osób ubezpieczonych w umowach na cudzy rachunek,

+ przepisu zwalniającego ubezpieczycieli z odpowiedzialności w razie naruszenia przez ubezpieczającego obowiązków informacyjnych

+ możliwości ubezpieczenia rażącego niedbalstwa.

Przyjęte przez podkomisję zmiany opublikujemy niebawem w "Dzienniku Ubezpieczeniowym".

Informacja własna


Pamiętając pierwsze posiedzenie podkomisji, kiedy PIU - świadomie lub nie - zablokowało obrady (zobacz: http://skrot.ogma.pl/e4cd1859), co groziło nawet faktycznym wykluczeniem Izby z prac podkomisji, wypada obecnie pochwalić wszystkie strony za wypracowany kompromis i sprawne zakończenie całego procesu.

Życzymy, aby w dalszym procesie legislacyjnym nie pojawiły się żadne niespodziewane pomysły, jak np. propozycja posła Józefa Zycha zgłaszana w trakcie wczorajszego posiedzenia.

Eliza Kosicka

Zobacz firmy: IGUiOR, PIU, Rzecznik Ubezpieczonych

 

Komentuj Prześlij  Drukuj

Artykuł: <<< 2006-12-07 >>>

 

 

 

Profesjonalnie o ubezpieczeniach..

Miesięcznik Ubezpieczeniowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 Strona przygotowana przez Ogma Sp. z o.o.